המלחמה נמשכת

רגע לפני כניסת צה"ל לרפיח: התכניות המבצעיות שאישר קבינט המלחמה

צה"ל הציג בקבינט הלילה את תכנית פינוי האוכלוסייה מאזורי הלחימה ואת התכניות המבצעיות להמשך | אושרה התוכנית לאספקת הסיוע ההומניטרי לרצועת עזה באופן שימנע את תופעות הביזה (מלחמה)

דוד הכהן | כיכר השבת |
(צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90)

בישיבת קבינט המלחמה, שהתכנסה הלילה (בין ראשון לשני), הציג צה"ל את תכנית פינוי האוכלוסייה מאזורי הלחימה בעזה ואת התכניות המבצעיות להמשך.

בנוסף, אושרה התוכנית לאספקת הסיוע ההומניטרי לרצועת עזה באופן שימנע את תופעות הביזה שאירעו בצפון הרצועה ובאזורים אחרים.

כזכור בשבוע שעבר דווח בחדשות 12, כי צה"ל החל בפיילוט לניקוי שכונת זייתון שבדרום העיר עזה, בצפון הרצועה, ממחבלי ארגון הטרור חמאס.

מטרת המהלך היא למנוע את השתלטות אנשי החמאס על הסיוע ההומניטרי הנכנס לרצועה, ולגרום לכך שגורמים אחרים הם שיחלקו את הסיוע לאזרחים.

לפי הדיווח, גורמים ישראלים נפגשו לא מכבר עם גורמים בעזה כדי להתניע את המהלך.

עוד דווח כי בינתיים הפיילוט מתקיים רק עם התושבים העזתים שנותרו בזייתון, וצה"ל אינו מאפשר לעזתים תושבי המקום שנמלטו דרומה לחזור לזייתון.

בהצהרה לתקשורת שנשא מהקרייה בתל אביב בשבוע שעבר אמר בני גנץ: "לא נאפשר לרוצחים לחזור לשליטה במקומות שבהם צה"ל פעל. אנו בוחנים מספר מתווים בכדי שהסיוע לעזה, יועבר באמצעות מנהלת בינלאומית של מדינות ערביות מתונות בתמיכת ארה"ב".

לדבריו, "אנחנו מקדמים בימים אלו פיילוטים של העברת הסיוע דרך גורמים, ארגונים ומדינות, באופן שיבטיח שחמאס לא ישתלט עליו. מטרתנו ומטרת המדינות התורמות זהה - סיוע לתושבים ולא למחבלים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר