מה יעלה בגורל תקציבי הישיבות 

בג"ץ הגיוס: הממשלה שוקלת לקבל ייצוג חיצוני במקום היועמ"שית 

בעקבות תאריך היעד שקבע בג"ץ לגיוס תלמידי ישיבות, בהרב־מיארה סבורה כי היעדר מסגרת לדחיית שירות מחייב לעצור את תקציב הישיבות, בעקבות כך הממשלה תיאלץ לשכור ייצוג חיצוני שיגן על עמדתה (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
חרדים בלשכת הגיוס (צילום: Photo by Avshalom Sassoni/Flash90)

מאחורי הקלעים של דיוני חוק הגיוס מתנהל עימות חריף בין הממשלה הסבורה כי אין לקדם כעת חוק רגיש ומורכב כל כך, לבין היועמ"שית הטוענת כי אם לא תתקבל החלטה שתפתור את סוגיית החרדים עד סוף מארס, העברות הכספים לתלמידי הישיבות יופסקו באופן מיידי.

לפי פרסום היום (חמישי) ב"ישראל היום" בכירים בממשלה פנו לאנשיה של היועמ"שית ואמרו להם כי דעתה אינה תואמת את עמדתם. בממשלה אומרים כי אם היועמ"שית תתעקש להציג עמדה זו בבג"ץ, הם ישקלו לדרוש ייצוג חיצוני בדיוני הבג"ץ.

לפני כשבוע כבר פרסמה בהרב־מיארה את עמדתה לפיה היעדר מסגרת נורמטיבית שתאפשר את דחיית שירותם של תלמידי הישיבות - או אי גיוסם - כדין, משליך על חוקיות מתן התמיכות בגין אותם תלמידים. גורמים חרדים בממשלה זועמים על הקשר בין אי הגיוס לבין הפגיעה בתקציב הישיבות.

לפי לוח הזמנים, סוגיית התמיכות תידון בבג"ץ בעוד כשלושה שבועות ובדיון תצטרך המדינה להסביר למה לא לנתק בין אי הגיוס להפסקת התקצוב.

כזכור, אמש בהצהרה לתקשורת קרא שר הביטחון גלנט לגיוס חרדים: "כעת, במלחמה, כאשר גובר הנטל על המשרתים, אני אומר בצורה ברורה: המלחמה הוכיחה כולם חייבים להיכנס תחת האלונקה. נשיאה משותפת בעול השירות היא אתגר לאומי זה 75 שנים, אתגר זה הגיע לפתחנו בשעת מלחמה - כמוה לא ידענו 75 שנים, ולכן אנו נדרשים להסכמות ולהחלטות - שטרם קיבלנו 75 שנים.

גורם בכיר במפלגות החרדיות ששוחח עם 'כיכר השבת', הגיב להצהרה החריגה ״הצהרת גלנט נראית כמהלך מתוכנן להפלת הממשלה". עוד הדגיש "אין הסבר אחר. מי שרוצה לקדם מתווה מוסכם לא רץ לתקשורת״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר