מאות פצועים באירוע החריג

תיעוד דרמטי מתוך הרצועה: המון עזתי התקבץ סביב משאית סיוע יותר מ-100 נהרגו

דובר צה"ל מפרסם היום תיעוד דרמטי מתוך הרצועה בו נראים עזתים רבים מתקבצים סביב משאיות סיוע כתוצאה מכך נהרגו עשרות כתוצאה מדוחק וצפיפות | בשלב מסוים החלו העזתים להתקרב לטנק ולאחר ירי אזהרה נאלצו החיילים לפתוח באש חיה (חדשות, בארץ)

דוד הכהן | כיכר השבת |
הפורעים הפלסטינים (צילום: דובר צה"ל)

יותר מ-100 עזתים נהרגו היום (חמישי) בצפון רצועת עזה בשעה שניסו לבזוז משאיות סיוע שהגיעו לשכונת רימאל, כך לפי דיווחים פלסטיניים.

ברשתות הערביות החלו לדבר על טבח המוני שעשה צה"ל באזרחים העזתים, ולאחר שהתברר הנזק הוציא צה"ל הודעה שבה הובהר שהפלסטינים נהרגו כתוצאה מדוחק בעקבות התקהלות אלימה סביב משאיות הסיוע.

בהודעת דובר צה"ל נכתב: "במהלך הכנסת משאיות סיוע הומניטרי לפנות בוקר לצפון רצועת עזה, התפתחה התקהלות אלימה של תושבים עזתים סביב המשאיות, שבזזו את הציוד שהגיע. במהלך ההתקהלות נפגעו עשרות עזתים כתוצאה מדוחק ודריסה. פרטי האירוע בבדיקה", סיכם דובר צה"ל ופרסם את סרטון שמאשש את הטענות.

מדיווח נוסף מתברר כי כוח צה"ל אכן פתח באש על פלסטינים שהתקרבו באופן מסוכן לכוחות שאבטחו את משאיות הסיוע לאחר שבוצע ירי אזהרה כנדרש. לפי הדיווח, העזתים הפורעים התקרבו לטנק באופן מסוכן עד שנאלצו הכוחות לבצע את הירי. עוד עלה מדיווח צהל"י כי נפתח ירי על ידי חמושים - לא ברור אם מצד מחבלי חמאס או עבריינים מקומיים - לעבר משאיות הסיוע, ככל הנראה במטרה לעוצרן ולהשתלט על הסחורה.

מהירי עצמו נפגעו רק בודדים, בשעה שעשרות אחרים מתו כתוצאה מהדוחק, דווח עוד. בעוד חמאס מדווח על יותר מ-100 הרוגים כתוצאה מאש צה"ל, בצה"ל אומרים כי פחות מעשרה נפגעו כתוצאה מאש חיה של צה"ל.

מדיווח פלסטיני עולה כי כ-280 פלסטינים נפצעו בתקרית ומדיווחים אחרים עלה כי המספר גדול אף יותר.

בתיעוד שפרסם דובר צה"ל נראות משאיות סיוע ברחובות שכונת רימאל, בשעה שהמון עזתי מתגודד סביבן, חלק מהן עדיין בנסיעה. בסרטון ניתן לראות בשלב מסוים בני אדם שרועים על הרצפה לצד המשאיות שממשיכות בנסיעתן.

האירוע המדובר התרחש בשעה 4:00 לפנות בוקר בשעה שכ-30 משאיות עשו את דרכן מכרם שלום ומעבר רפיח לשכונת רימאל הצפונית.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב לאירוע: "יש להעניק גיבוי מוחלט ללוחמינו הגיבורים הפועלים בעזה, שפעלו מצוין מול המון עזתי שניסה לפגוע בהם. היום הוכח שהעברת הסיוע ההומניטרי לעזה היא לא רק טירוף בשעה שחטופינו מוחזקים ברצועה בתת תנאים, אלא גם מסכנת את חיילי צה"ל. זו עוד סיבה מובהקת לכך שחייבים להפסיק להעביר את הסיוע הזה, שהוא למעשה סיוע לפגיעה בחיילי צה"ל וחמצן לחמאס".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר