"יריב לוין גרר אותנו"

בכירים בש"ס ו'יהדות התורה': "נתניהו אחראי לפתור את סוגיית חוק הגיוס, בעיה שלו"

בכירים בסיעות החרדיות הביעו אמש זעם על ראש הממשלה ושר המשפטים וטענו כי אם לא היו עוצרים חקיקה של חוק הגיוס מיד עם הקמת הממשלה, ישראל לא הייתה נכנסת לפולנטר סביב החוק | בכירים בסיעות אומרים כי על נתניהו לפתור את המשבר ולהשיג רוב להצעת חוק ממשלתית בסוגיית הגיוס ובסוגיית תקציבי עולם הישיבות ואברכי הכוללים | כל הפרטים (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
נתניהו ולוין | ארכיון (יונתן זינדל, פלאש 90)

סיעות ש"ס ו'יהדות התורה' התכנסו אתמול (שני), בנפרד, כשבוע לאחר הבחירות לרשויות המקומיות. בש"ס הזכירו את סוגיית הגיוס אך ב'יהדות התורה' נמנעו מלדבר בנושא מחשש שפרטי השיחה יודלפו לתקשורת.

בסוף השבוע שעבר, למרות המתיחות הקשה בין השניים, יו"ר 'דגל התורה', ח"כ משה גפני, הגיע לביתו של יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, בכדי לדון בפלונטר הפוליטי סביב סוגיית הגיוס.

למרות שבכירי הסיעות החרדיות לא מתבטאים פומבית על סוגיית הגיוס, בשיחות סגורות במסדרונות הכנסת הם משמיעים ביקורת חריפה על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר המשפטים, יריב לוין.

"משבר הגיוס שייך לנתניהו, הוא צריך לפתור אותו. הלכנו אחריו ואחרי לוין ברפורמה המשפטית למרות שבהסכם הקואליציוני סוכם שחוק הגיוס תחילה, לוין טען שהרפורמה תייתר את חוק הגיוס ודחה שוב ושוב, עכשיו שיתמודדו עם הפלונטר הזה", אמרו שניים מבכירי הסיעות החרדיות.

שר בכיר הזכיר אתמול, "לפי ההסכם עם נתניהו - חוק הגיוס היה צריך לעבור מיד עם הקמת הממשלה, לפני למעלה משנה, לפני אשור התקציב. נתניהו ביקש שנדחה, הסכמנו. ואז הוא ביקש לדחוץ שוב ושוב כדי שלא יתנגש עם רפורמת המשפט. גם את מתווה הנשיא דחינו לבקשת נתניהו ולוין, לוין בכלל הסביר לנו שעם הרפורמה שלו - חוק הגיוס יתייתר, מה נשאר לנו מכל השנה האחרונה? כלום. יריב גרר אותנו אחרי רפרומה שנכשלה, מי ששכח - עוד לפני המלחמהחוק הגיוס נכנס לפלונטר".

בסיעות החרדיות מסבירים כי נתניהו אחראי לפתור את המשבר: "אם זה בהצעת חוק ממשלתית לה הוא ייצטרך להשיג רוב, הצעת חוק גם לסוגיית הגיוס וכמובן לסוגיית תקציב הישיבות והאברכים, אם לא יהיה תקציב - לא תהיה ממשלה, הוא יודע את זה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר