'חרבות ברזל'

לוחמי צה"ל השמידו את מנהרת הטרור הגדולה ביותר שנחשפה בצפון רצועת עזה | צפו בתיעוד

כוחות צה"ל השמידו את מנהרת טרור של ארגון הטרור חמאס, בעלת מספר הסתעפויות אשר נחפרה מצפון רצועת עזה לכיוון שטח ישראל | מדובר במנהרה הגדולה ביותר שנחשפה בצפון הרצועה | התוואי לא חצה לשטח ישראל | צפו בתיעוד השמדת המנהרה (צבא וביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
תיעוד מפיצוץ המנהרה (צילום: דובר צה"ל)

בהמשך לחשיפת מנהרת טרור לפני כשלושה חודשים, סוכלה מנהרת הטרור של ארגון הטרור חמאס, בעלת מספר הסתעפויות אשר נחפרה מצפון רצועת עזה לכיוון שטח ישראל. נציין כי התוואי לא חצה לשטח ישראל.

לאורך השבועות האחרונים עסקו בצה״ל בחקר וסיכול המנהרה.

התוואי אותר והושמד במאמץ משותף של יחידת ההנדסה של אוגדת עזה, החטיבה הצפונית באוגדה, יחידת יהל״ם, מפקדת קצין הנדסה בזרוע היבשה, פיקוד הדרום ואגף ההנדסה והבינוי של משרד הביטחון.

תיעוד מפעילות כוחות צה״ל לסיכול המנהרה (צילום: דובר צה"ל)

מוקדם יותר עדכן דובר צה"ל כי לוחמי עוצבת הקומנדו פושטים על תשתיות טרור של חמאס בשכונה ואיתרו בהן אמצעי לחימה רבים.

לוחמי צוות הקרב של חטיבה 7 ממשיכים לפעול כחלק מהמאמץ לפינוי התושבים ממרחב הלחימה, הלוחמים עצרו ביממה האחרונה עשרות מחבלים מארגוני הטרור חמאס וגא"פ שניסו לברוח בחסות האוכלוסייה בשכונה.

צוות הקרב של חטיבת הנח״ל ממשיך לפעול במרכז הרצועה וחיסל כעשרים מחבלים במהלך היממה האחרונה, באמצעות ירי צלפים, פגזי טנקים וכלי טיס מאוישים מרחוק. באחת התקיפות, בשיתוף פעולה של מכלול האש החטיבתי, מודיעין חטיבה וחיל האוויר סגרו מעגל על מחבל ובאמצעות הכוונה של מכלול האש החטיבתי, הוא חוסל בתקיפה מדויקת.

במהלך פעילות במרחב בית חאנון, מכלול האש של החטיבה הצפונית זיהה חוליית מחבלים שהפעילה רחפן במהלך פעילות הכוחות במרחב, לאחר הזיהוי מטוס קרב תקף וחיסל את החוליה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר