נחשף בדיון סגור

כמעט כל עובדי ארגון אונר"א שהשתתפו בטבח חמאס - אינם בחיים

נציגי צה"ל עדכנו את חברי הכנסת בדיון ביטחוני כי רוב המחבלים עובדי אונר"א שנחשף כי השתתפו במתקפת חמאס - כבר אינם חיים (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
ישראלים מפגינים נגד סניף אונר"א בירושלים (צילום: Photo by Chaim Goldberg/Flash90)

ארגון אונר"א שנחשף שחלק מעובדיו מחבלי טרור ואף השתתפו בטבח החמאס פרסם היום (רביעי) כי מספר העובדים שנהרגו מאז תחילת המלחמה בעזה הגיע ל-162. מספר חסר תקדים בתולדות הארגון.

בתוך כך, חברי ועדת המשנה לענייני מדיניות חוץ והסברה בכנסת עודכנו שכמעט כל 12 המחבלים עובדי אונר"א שיש לגביהם ראיות כי השתתפו בטבח חמאס ב-7 באוקטובר מתו מאז, כך דווח בכאן רשת ב'.

בדיון הסגור בוועדת המשנה בכנסת בו מסרו נציגי הצבא לחברי הכנסת את המידע - התברר כי כבר כמעט אין את מי לעצור להעמיד למשפט, מכיוון שרוב עובדי הסוכנות שהשתתפו בטבח כבר אינם בין החיים.

בסוף חודש ינואר הציגו גורמי מודיעין בישראל לאמריקנים חומרים מפלילים שהוכיחו מעל לכל ספק כי מספר עובדים באונר"א, לפחות 12, לקחו חלק בפשיטה האכזרית של חמאס ב-7 באוקטובר. כבר אז היה ידוע כי כמה מהם חוסלו על ידי כוחות הביטחון בתחומי העוטף.

המידע שהעבירה ישראל כלל שמות של בעלי תפקידים והוכחות ברורות לכך שהם לקחו חלק במתקפה על ישראל. האמריקנים עדכנו את שותפיה האסטרטגים, בידיעת גורמי המודיעין בישראל. הדבר הוביל להחלטה דרמטית של ארצות הברית, בריטניה, איטליה, קנדה, פינלנד, אוסטרליה והולנד להקפיא העברת כספי סיוע לאונר"א.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר