בהוראת הרבנות הצבאית

בגלל הפעילות ברצועה: הלוחמים קראו שבוע מראש את המגילה בלי ברכה 

לוחמי צה״ל מצק״ח 401 השתתפו היום באופן חריג בקריאת מגילת אסתר, שבוע לפני פורים | הם צפויים להשתתף בשבוע הבא בפעילות מבצעית בעזה במסגרת המלחמה ובהתאם לפסיקה של הרבנות הצבאית, הקדימו יחד עם רב החטיבה, את הקריאה כדי למנוע אפשרות שיפספסו אותה בפורים עצמו (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |

בשבוע שעבר פרסמנו את פסיקת הרבנות הצבאית בעניין קריאת המגילה, שמי שיודע בוודאות שבמהלך י״ד באדר ב' יהיה בפעילות מבצעית שלא תאפשר את קריאת המגילה, רשאי להקדים ולקרוא את המגילה כבר מי״א באדר ב', אך בלא ברכה. כעת באופן חריג קיבלו הלוחמים הנחיה שתאשר להם לקרוא את המגילה כבר בתאריך ז' באדר.

לוחמי צה״ל מצק״ח 401 השתתפו היום (ראשון) באופן חריג בקריאת מגילת אסתר, שבוע לפני פורים. החיילים עשויים להשתתף בשבוע הבא בפעילות מבצעית בעזה במסגרת מלחמת ״חרבות ברזל״, ובהתאם לפסיקה של הרבנות הצבאית, הקדימו יחד עם רב החטיבה, סרן הרב איתמר פז, את הקריאה כדי למנוע אפשרות שיפספסו אותה בפורים עצמו.

הרבנות הצבאית קבעה לאחרונה כי במקרים בהם עקב פעילות מבצעית בשטחי אויב לא תהיה אפשרות לקרוא את המגילה ביום הפורים, ניתן להקדים ולקוראה בציבור בלא ברכה מתחילת החודש העברי. עם זאת, אם מאוחר יותר יתברר כי תתאפשר להם הקריאה בזמנה, הם יקראו שוב עם ברכה. לטובת זאת, ובהתאם לפקודת הצבא, הרב פז צייד את הלוחמים במגילת קלף כדי שיוכלו לקרוא את המגילה בברכה ביום החג, אם כאמור יתאפשר להם.

הרבנות הצבאית אף קבעה כי קריאת המגילה בשטח אויב או באזורים מאויימים - תתבצע אך ורק בהתאם להנחיות המפקדים בגזרה. לפי הפסיקה של ענף ההלכה בראשות הרב סא״ל הרב אודי שוורץ, אין להתקהל או להסתכן בסיכון כלשהו לצורך קיום מצוות קריאת מגילה, ונדרש לפעול באופן מלא בהתאם להנחיות המפקדים ולכלל ההוראות המחייבות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות