מזהיר ומחזק

"אסור לחזור על הטעות"; הצוואה המצמררת של הלוחם שנפל בשיפא

נחשפה צוואתו המטלטלת של הלוחם מתן וינוגרדוב הי"ד, שנפל בקרבות הגבורה בשיפא. הוא קרא שלא לשוב על ההתנתקות, אותה כינה כ"טעות", והזהיר ממה שיקרה ביהודה ושומרון (אנשים)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
מתן וינוגרדוב הי"ד (צילום: דובר צה"ל)

כשבוע אחרי נפילתו בשדה הקרב בשיפא, של סמל ראשון מתן וינוגרדוב הי"ד, בן ה-20 מירושלים, נחשפת צוואתו המרגשת והמצמררת שאותה כתב לפני הקרב הקשה.

"אם אתם קוראים את זה כנראה שאני או פצוע אנוש או מת", פתח מתן את צוואתו, אותה כתב בכתב ידו על גבי דף. צילום הצוואה פורסם הערב (רביעי) בחשבון הטלגרם של עמית סגל.

"אמא וסבתא אני מבקש מכם לא לבכות, אם זה קרה זה היה אמור לקרות", הוסיף מתן. "בסוף נהרגתי למען ביטחון של אזרחים, ואני מקווה שחמאס אינו עוד קיים וחיזבאללה מבין את עוצמתה של ישראל ובנות בריתה".

הוא הוסיף: "הכול משמיים, בשביל מטרה טובה בסוף. כי אחרי כל נפילה יש עלייה, והעם שלנו חווה מלא עלויות וירידות. שרדנו את מצרים, את גלות בבל, 2000 שנות גלות שבסופן שואה, גם המשפחה שלנו סבלה ממנה וגם היא נלחמה נגד הנאצים.

"היום אנחנו נלחמים נגד סוג שונה וגרוע יותר של נאצים, כאלה שעורפים ראשים לתינוקות. המחבלים האלה בני מוות וצריכים להימחק מעל פני האדמה".

בשלב הזה כתב מתן: "אסור יותר לחזור על הטעות שעשינו ב-2004 (כנראה התבלבל עם ההתנתקות שהייתה בשנת 2005) כי ביהודה ושומרון יהיה פי עשר או 20 או 1000 יותר גרוע. אני אשמח מאוד אם יקימו משהו לזכרי, משהו שיעזור מאוד לאנשים ושיהיה לטווח ארוך מאוד כגון חינוך וכו'".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר