"עלול היה לקחת חיים של אזרחים"

תיעוד דרמטי: כך סוכל פיגוע בעיר העתיקה בירושלים | צפו

צפו בתיעוד ממצלמות הגוף של לוחמי מג"ב שסיכלו פיגוע בשער שכם שבירושלים | מפקד משמר הגבול שיבח את הלוחמים (חדשות, בארץ)

קובי רוזן | כיכר השבת |
צפו בתיעוד (צילום: דוברות המשטרה)

בשעות הצהריים (שבת קודש), בפעילות לוחמי מג"ב ירושלים באזור שער שכם בעיר העתיקה בירושלים, הבחינו הלוחמים בחשוד - בן 17, פלסטיני תושב ביר זית) - לאחר שעורר את חשדם בעקבות התנהלותו המחשידה.

החשוד נלקח לבדיקה בעמדה, ובחיפוש שערכו לוחמי מג"ב על גופו של החשוד, נתפסה סכין גדולה מוסלקת, כשהיא מודבקת בסרט דבק על גופו של החשוד. בנוסף התבררה זהותו - פלסטיני השוהה בישראל שלא כחוק.

המחבל שנעצר הועבר לתחנת שלם במחוז ירושלים ומתחקור ראשוני על ידי שוטר מתחנת שלם, התחזק החשד כי התכוון לבצע פיגוע דקירה באזור. שוטרי תחנת שלם גם חשפו בהמשך כי בטרם מעצרו פירסם ברשת חברתית: ״הדבר החשוב הוא שאסיים את חיי בשביעות רצון, כי אין סיפוק מלבד גן העדן״.

מפקד מג"ב, ניצב בריק יצחק, שיבח את פעילות הלוחמים: "לוחמי משמר הגבול פרוסים בירושלים וברחבי הארץ בכוננות גבוהה. הדריכות של הלוחמים מנעה היום פיגוע שעלול היה לקחת חיים של אזרחים. הלוחמים פעלו בצורה מקצועית ונחושה, בדיוק כפי שמצופה מהם.

"לוחמינו מיומנים ומתורגלים לפעול למול כל תרחיש בכל זמן ובכל מקום. אנו נמשיך לפעול במקצועיות ובנחישות לשמור על ביטחון האזרחים תוך פעילות משמעותית לסיכול טרור בירושלים ובכלל הגזרות. לוחמי משמר הגבול ימשיכו להיות חומת המגן של עם ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר