"עלולה להיות בכייה לדורות"

הסנקציות נגד 'נצח יהודה': השר גלנט דן עם הרמטכ"ל הלוי איך למנוע זאת

שר הביטחון גלנט דן עם הרמטכ״ל, בנוגע להחלטה המסתמנת להטיל סנקציות נגד גדוד ״נצח יהודה״, גלנט אמר: "מצפה מהממשל האמריקני לחזור בו מכוונתו להטיל סנקציות על גדוד נצח יהודה, זו עלולה להיות בכייה לדורות" (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
השר גלנט, הרמטכ"ל הלוי ורה"מ נתניהו | ארכיון (צילום: Alex Kolomoisky/POOL)

גורמים בישראל מעריכים כי ארצות הברית תלך עם הסנקציות כנגד הגדוד החרדי בצה"ל 'נצח יהודה' עד הסוף. בישראל לא ציפו להודעה האמריקנית, והערב (ראשון) שר הביטחון יואב גלנט, שוחח הלילה עם הרמטכ״ל רב-אלוף הרצי הלוי, על דרכי הפעולה השונות למניעת המהלך.

שר הביטחון גלנט שוחח עם שגריר ארה״ב בישראל ג׳ק לו, ועוד הלילה הוא צפוי לשוחח עם מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן.

בנוסף, שר הביטחון הנחה את מערכת הביטחון לפעול בכל הדרגים על מנת להבהיר לממשל האמריקני את חשיבות הגיבוי לפעולות צה״ל, המתבצעות בכפוף לחוק הבינלאומי.

שר הביטחון גלנט אמר בדיונים: ״מפקדי ולוחמי גדוד נצח יהודה פועלים בחזית הלחימה - מפרוץ המלחמה הם פעלו להרחקת כוחות חיזבאללה בגבול הצפון, לסיכול גורמי הטרור ביהודה ושומרון ובימים אלו פועלים לפירוק חטיבות החמאס ברצועת עזה, תוך סיכון חיים וחתירה למגע נגד האויב. פעילות הגדוד מתבצעת בהתאם לערכי צה״ל ועל פי החוק הבינלאומי, וכל אירוע החורג מהנהלים מטופל בהתאם״.

לדברי גלנט: ״כל ניסיון להטיל דופי כלפי יחידה שלמה, מטיל צל כבד על עשייתו של צה״ל להגנת אזרחי ישראל וסיכול גורמי הטרור. פגיעה בגדוד אחד היא פגיעה בכל מערכת הביטחון - זו לא הדרך לנהוג עם שותפים וחברים לדרך״.

עוד אמר גלנט: ״בימים אלה ידידנו ואויבנו בוחנים את הקשר בין ישראל לארה״ב יותר מתמיד- אני מצפה מהממשל האמריקני לחזור בו מכוונתו להטיל סנקציות על גדוד נצח יהודה, זו עלולה להיות בכייה לדורות ולפתוח פתח מסוכן לפעולות מסוג זה״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר