הכוחות הגיעו לבראזיל

צה"ל כובש את רפיח - שולט ברוב מוחלט של 'ציר פילדלפי'

כוחות צה״ל מאוגדה 162 הגיעו כבר לעומק רפיח - ונמצאים כעת בשכונת בראזיל | פרטים חדשים על חילוץ הגופות מג'באליה - מטען רב עוצמה שהטמין חמאס במתחם, לא התפוצץ (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |
ציר פילדלפי החוצץ בין מצרים לעזה (צילום: Photo by Yossi Zamir /Flash90)

צה"ל ממשיך בכיבוש רפיח. לפי הדיווח של כתב גל"צ דורון קדוש - ההערכה בצה״ל היא, שכ-950,000 פלסטינים כבר התפנו ממרחב הלחימה של צה״ל ברפיח. ההערכה היא שנותרו ברפיח כ300-400 אלף פלסטינים שטרם התפנו מהמרחב, והם מרוכזים כעת במרחב מערב רפיח, שם צה״ל עדיין לא נלחם.

גם הכתב הצבאי יואב זיתון מדווח כי לפי צה"ל, קרוב למיליון עזתים התפנו מרפיח צפונה למערב חאן-יונס ולדיר אל-בלח, גם משכונות שלא התבקשו לעזוב. הערכה בצבא: ישארו כ-300 אלף עזתים ברפיח.

בנוסף, צה"ל שולט כבר בכמחצית מציר פילדלפי; יש מנגנון תיאום עם הצבא המצרי. לוחמי תותחנים הוסמכו במיוחד לפעולה כדי לא לפגוע בטעות בסיני.

עוד מעדכן זיתון, כי לפי צה"ל, כ-130 מחבלים חוסלו עד כה מזרחית לרפיח. שכונת ברזיל היא הנקודה הכי מערבית אליה הגיעה צה"ל עם חטיבת הקומנדו, בפאתי העיר. חטיבה 12, הרביעית והאחרונה שצורפה למבצע, פועלת ליד הגבול.

בתוך כך, הותרו לפרסום פרטים חדשים על המבצע של צה״ל ושב״כ לחילוץ גופות ארבעת החטופים הישראלים. לפי הדיווח של דורון קדוש, הגופות חולצו ממתחם תת קרקעי במחנה הפליטים ג׳באליה.

"מדובר במתחם תת קרקעי שצהל טרם הגיע אליו בתמרון, ושימש את חמאס כאתר פיקוד ושליטה שהארגון ניסה לשקם ולהביא לשם יכולות פיקוד, תקשורת, טלפוניה ממקומות אחרים שנהרסו" כותב קדוש.

"בתוך המתחם" הוא מציין, "אותרו הגופות כשהן מוסתרות. לא הייתה לחימה מול מחבלים בתת קרקע, אבל כן היו היתקלויות רבות וחיכוך בשטח העל קרקעי. כוחות מפלוגת חץ של גדוד 202 בצנחנים איתרו את הפיר בהתאם למידע מודיעיני והם אלה שהובילו את המבצע, וזאת לאחר שמפקד הפלוגה (רס״ן גל שבת) נפצע אנושות בקרב, וחמישה מלוחמי הפלוגה נהרגו באירוע ירי דו צדדי".

קדוש מעדכן כי בתוך המנהרה שבה אותרו גופות החטופים אותר מטען שוואז רב עוצמה שחמאס תכנן ככל הנראה לפוצץ על הכוחות שיגיעו למנהרה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות