"עורה הנבל" • ניגון חדש לכבוד הרבי מליובאוויטש

הרב יצחק גינזבורג נוהג מדי שנה להלחין את המזמור השנתי של הרבי מליובאוויטש. כעת, יוצאת סנונית ראשונה - "עורה הנבל" לכבוד יום הולדתו של הרבי • האזינו (מוזיקה, סינגלים)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
(צילום: יח"צ)

הרב יצחק גינזבורג, אחד מהמלחינים הפוריים בעולם הנגינה היהודי, משקיע במוזיקה לצד עיסוקיו בהרבצת תורה. את השראתו הוא מקבל מהרבי מליובאוויטש, שביום בו קיבל את האירוע המוחי, לאחריו מיעט לדבר, אמר "ברוב שירה וזמרה".

בכל שנה נוהגים חסידי חב"ד בכל העולם להגיד את פרק התהילים השנתי של הרבי. השנה למשל, ימלאו 113 שנים להולדתו, כך שהחל מי"א ניסן יקראו את פרק קי"ד בתהילים. בשנים האחרונות נוהג הרב גינזבורג להלחין את המזמור ועם השנים הצטברו לא מעט לחנים לפרקי התהילים של הרבי.

לבקשת הרב, נטלו על עצמם מספר תלמידים-מוסיקאים להפיק אלבום מקצועי המלקט עשרה לחנים שהרב הלחין במיוחד לפרק של הרבי. בימים אלה נשלמות העבודות על האלבום, שעתיד לראות אור לקראת חג השבועות.

על ההפקה המוסיקלית חתומים עובד מוניס וארז לונברג, ומשתתפים בו טובי הנגנים כמו נדב בכר ואורן צור, יחד עם הסולנים ארז לונברג והאחים זוהר ונועם דוד.

עורה הנבל - הוא הסנונית הראשונה שרואה אור לכבוד יום הולדתו של הרבי מליובאוויטש, ומילותיו מהם פרק ק"ח בתהילים, כאשר בהמשך מתוכנן לצאת ניגון נוסף, על המזמור החדש של שנה זו.

על הביצוע הופקד הזמר ארז לונברג, הרב גינזבורג הלחין את השיר בצורה פשוטה, קליטה ושמחה, כדי שהדור הצעיר יותר יוכל להתחבר, לשיר ולשמוח.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות