'פרויקט אייכה' ויוסי צוקר באלבום EP חדש: "ג' תמוז"

הזמר והיוצר יוסי צוקר ו'פרויקט אייכה' באלבום EP חדש - "ג' תמוז". האזינו לשיר הנושא מתוכו בהפקתו המוזיקלית של מנדי פורטנוי (סינגלים וקליפים)

יאיר טוקר | כיכר השבת |

"פרויקט אייכה" היא להקה מוזיקלית מברוקלין, ניו יורק, שמטרתה לשלב בין רוחניות יהודית למוזיקה. השם "אייכה" נגזר מהמילה העברית "אייכה" שמשמעותה "היכן אתה", והוא משקף את שליחותה של הלהקה לסייע לאנשים ליצור קשר עם הפנימיות שלהם עצמם ועם בורא עולם. המוזיקה של "פרויקט אייכה" כולל מסורות יהודיות שונות ומשלב אלמנטים של רוק, פולק ומוזיקת עולם.

המוזיקה של הלהקה לרוב היא רוחנית ופנימית מטבעה, כאשר המילים עוסקות בנושאים כגון גילוי עצמי, צמיחה אישית והחיפוש אחר משמעות ותכלית בחיים.

האלבום הראשון שלהם, "ג' תמוז", בהפקתו של המעבד המוכשר מנדי פורטנוי, עוסק את ההשפעה הנצחית של הצדיקים גם לאחר פטירתם. הרצועה השנייה, "מחרוזת שבת", מחדשת קלאסיקה של קרליבך, חוגגת את שלהבת השבת הנצחית עם קולו היוצא מן הלב של הזמר יוסי צוקר, בליווי גיטרות וחצוצרות. השיר השלישי, "אני יודע שאתה אוהב אותי", מכיר באהבת ה' גם ברגעים של ניתוק וכעס. גם בשיר זה תורם הזמר יוסי צוקר את קולו המרגש המשתלב עם צלילי גיטרות חמות ובעלות קצב, בדומה לקומזיץ חסידי.

הפרויקט "אייכה" הוקדש בין היתר לעילוי נשמת דוד מיכאל בן הרב שלמה צבי מרדכי קאופלר, שחי בשכונת הר נוף בירושלים. ניתן לתאר אותו במילים "הולך תמים...דובר אמת בלבבו, לא רגל על לשונו" ו"הווי מקבל את כל האדם בסבר פנים יפות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר