ישראל במלחמהישראל במלחמה

הרב עדס חושף: האפיפיור פרש בגלל ספר שחיברתי

המקובל הרב יעקב עדס שובר שתיקה וחושף: תקופה לפני שהאפיפיור פרש מכהונתו, הוא קיבל ספר שחיבר הרב עדס ובו טענות קשות נגד הנצרות, במקום קללות, קיבל השולח ברכות מהאפיפיור • לפי הרב עדס, האפיפיור בעצם כופר בנצרות "זה כמו שהוא אומר הנצרות זה לא אמת, רבותי, תפסיקו ללכת לכנסיות" • האזינו (העולם הרוחני, מעניין)

יוסף פאר | כיכר השבת |
האפיפיור הפורש (צילומים: פלאש 90)

הראיון שעלול להצית אש בין הנצרות והיהדות: המקובל הרב יעקב עדס רומז, כי האפיפיור בנדיקטוס ה-16 פרש בגלל ספר שחיבר ועוסק ב"דבקות על טבעית" לדברי הרב עדס: הספר הציג בפני האפיפיור אופציה להגיע לדביקות על טבעית, מה שעד היום היה חסר לו כנוצרי.

"זה נכון שאני בהתחלה קיבלתי על עצמי בלי נדר לא לדבר על זה, אבל בשיחה שערכתי יצא לי פליטת פה, ומאז הרבה שואלים אותי, זה באמת נושא שמעניין את כל העולם" אמר הרב עדס בראיון לדוד חכם ברדיו 'גלי ישראל' ורדיו דרום.

"למה פתאום הוא הפסיק? צריך להבין שמבחינתם, הם לא מתייחסים לזה כתפקיד של ראש ממשלה, אלא תפקיד רוחני, שברגע שהוא מוותר על זה, אז הוא ויתר על עוצמות רוחניות הכי גדולות, והתקטן לאחד ממליארד".

הרב עדס סבור, שפרישתו של האפיפיור, בעצם הינה סוג של יציאה בשאלה, וכפירה בנצרות: "נגדיר את זה בנוסח אחר, ההודעה שלו שהוא עוזב, פירושו של דבר התרסה בנצרות, זה כמו שהוא אומר הנצרות זה לא אמת, רבותי, תפסיקו ללכת לכנסיות, זה התרגום המילולי של מה שהוא אומר".

"בשלב הראשון הוא אמר שהוא עושה את זה מטעמים של חולשה, אבל בהמשך הוא קיבל את האומץ ואמר שהוא עושה את זה כי הוא רוצה לעשות דברים יותר טובים".

הרב עדס מספר כי ספרו "דברי יעקב - פרקי מחשבה" מסוגל לסייע לאדם להגיע לדבקות על טבעית: "הספר הזה תורגם לאיטלקית, והרב בוחבוט מבני ברק שלח אותו ישירות לאפיפיור, "אני מנותק מהעולם, לא יודע אפילו איך לשלוח מכתב, אבל הוא חבר'מן גדול, ידע איך לשלוח ישירות שיגיע לידיים של האפיפיור".

"בספר שמה כתוב בפירוש על השער, שזה ספר שמסביר את יסודות היהדות, ויש שם בספר טענות קשות על הנצרות, יש מקומות שההתקפות כתובות שחור על גבי לבן, אני לא יודע אם יש ספר עם התקפות כל כך קשות על הנצרות" סיפר הרב עדס.

"מה הוא (הרב בוחבוט מבני ברק, י.פ) היה אמור לקבל תשובה? מכתב עם סדרת קללות, לא תאמין" מספר הרב עדס, "שלח לו האפיפיור מכתב, תודה רבה על הספר, הוא (האפיפיור, י.פ) לומד בו הרבה, הספר הזה מכניס המון רוחניות, והוא כתב לו בלשון רמיזה, שהוא יראה שהספר הזה עוד יכניס רוחניות גדולה בכל העולם".

"עוברות שבועות אחדים, והנה הוא מתפטר, זה נשמע הזוי להגיד שזה בגלל זה, וכי חסר ספרים נגד הנצרות? אז אני אסביר את העניין".

וכאן הרב עדס פוצח במונולוג ארוך ומפורט, ומסביר את הויכוח ארוך השנים בין הנצרות ויהדות, כשבמהלכו הוא קובע "הנצרות פועלת על פי זה שהאמונה באה במקום השכל, הרי כך זה בכל הדתות שהאמונה באה במקום השכל, אבל ביהדות האמונה לא באה במקום השכל".

"בספר הזה מובאות כל התשובות לכל הטענות שהיהדות באה במקום השכל, ומוכיחים בצורה חדה ביותר שביהדות האמונה לא באה במקום השכל" מספר הרב עדס על ספרו.

לדברי הרב עדס, האפיפיור הנוצרי ניסה במשך חייו הארוכים להגיע לדבקות על טבעית, אולם לא הצליח, לפי הרב עדס, ספרו "פרקי מחשבה" מכיל נוסחה יחודית שבאחרויותה להביא את הקורא לדבקות על טבעית "אפילו אם הוא גוי", וזה כנראה מה שהשפיע על האפיפור שלפי הרב עדס זה דבר שהיה חסר לו בנצרות.

האזינו לקטע המלא באדיבות רדיו גלי ישראל (דברי הרב עדס על האפיפיור והפרישה מתחילים בדקה ה-17:50 בערך)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר