ישראל במלחמהישראל במלחמה
צפו בתמונה

ומי הניח תפילין עם חסידי חב"ד? סטטיק

לירז רוסו, המכונה "סטטיק" וכנראה הכוכב הכי גדול במוזיקה הישראלית בשנה האחרונה, תועד מניח תפילין עם חסידי חב"ד. במוצאי יום כיפור האחרון פרסם סטטוס כואב על הניכור של הנוער למורשת היהודית (ברנז'ה, ציצית)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
רוסו והתפילין (צילום: מתוך אינסטגרם)

בתמונה שהפכה לוויראלית ברשת, נראה לירז רוסו, המוכר גם בכינוי "סטטיק" וכנראה הכוכב הכי מוכר בשנה האחרונה בתעשיית מוזיקה הישראלית הכללית, כשהוא מניח תפילין יחד עם צעירים מחסידות חב"ד.

במוצאי יום כיפור האחרון, פרסם רוסו סטטוס כואב ברשת הפייסבוק על הניתוק של צעירים רבים בישראל מהיום הקדוש. "הכיפור הכי מבאס שהיה לי" כתב אז רוסו "ודווקא הצום היה כל כך קל... העברתי את הכיפור עם אנשים טובים... הספקתי לטייל ברחובות העמוסים של העיר ואפילו להשלים עם חבר שלא דיברתי איתו כמעט שנה... אז.. מה ביאס אותי? שהרגשתי שאנחנו חבורה שצמה לבד. יצאנו אתמול בלילה, כולם עם פלאפונים, כולם עם מוסיקה. כולם עם סיגריות ואופניים חשמליים. פעם בכמה דקות עובר גם אוטו.. אף אחד לא מעיר אפילו".

"הייתי בשוק מכמה מאיתנו לא שומרים אפילו על הכבוד של היום. כשאני הייתי נער, אף אחד לא היה מעיז לשבור כיפור בפומבי. כולם שמרו בחוץ, ומי שלא שמר, וזכותו כמובן, עשה זאת בבית. אתמול היה הפוך. רק אנחנו שמרנו ופשוט כולם לא".

"הייתי בשוק. אנשים שבאים לבקש תמונה, ואני מוצא את עצמי מצטער בפניהם שאני שומר את היום ולא אוכל להצטלם. אני! מצטער! שאני שומר כיפור! ומה יותר הזוי, שלא אחד ולא שניים מהם שאלו אותי מה הקשר בין זה שאני צם לבין זה שאני לא מצטלם, ואפילו שמעתי אותם מסננים "איזה שחצן". באמת שנפגעתי. ולא מהמילים, נפגעתי שאני כנראה אצטרך להסביר לילדים שלי כשיהיו, שאבא פעם היה צם... כי היה קטע כזה... כי הם בטח שלא ידעו את זה מהסביבה שלהם..."

"לאן הזהות היהודית נעלמת? ושוב, אני לא דתי, אין לי בעיה עם אתאיסטים, ההיפך, אח שלי כזה, החבר הכי טוב שלי כזה... אבל מאכזב שפני הדור משתנים ככה.. טוב.. אולי הזדקנתי" הוא סיים אז את הפוסט שנגע ברבים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר