ישראל במלחמהישראל במלחמה

פייסבוק קורסת, מארק צוקרברג יתפטר?

הרשת החברתית הונפקה בקול רעש גדול, אבל מאז צונחת דרמטית. פרשנים מעריכים כי מארק צוקרברג ייאלץ לפנות את כסא המנכ"ל לטובת איש מקצוע. כזכור, מחירה של מניית פייסבוק ביום שהונפקה עמד על 38 דולרים. היום, כמה חודשים אחרי, היא נמחקה בכחצי משוויה. האשם מבחינת לא מעט משקיעים, הוא המנכ"ל

מארק צוקרברג (צילום: פלאש 90)

הרשת החברתית הפופולארית ידעה ימים יפים יותר. מניית פייסבוק, המדינה הגדולה ברשת, ממשיכה לצנוח בצורה דרמטית ובעקבותיה גם נשמעות קריאות להתפטרותו של המייסד והמנכ"ל, מארק צוקרברג היהודי.

סם חמאדה, ראש חברת המחקר PrivCo אמר כי אם צוקרברג יפנה את מקומו, יהיה זה "צעד הגיוני". לדבריו, "ישנם אנשים שיכולים לצמוח בתוך התפקיד, אבל במקרה הזה דברים מתגלגלים מהר מדי".

כזכור, מחירה של מניית פייסבוק ביום שהונפקה עמד על 38 דולרים. היום, כמה חודשים אחרי, היא נמחקה בכחצי משוויה. האשם מבחינת לא מעט פרשנים, הוא המנכ"ל.

ייתכן מאוד שצוקרברג אכן יעזוב את תפקידו הניהולי כמנכ"ל החברה, ויעבור לעסוק בחלק היצירתי של פייסבוק - פיתוח והרחבת האתר הענק.

בעבר העריך האנליסט הבכיר אריק ג'קסון כי בשנים הקרובות תלך ותקטן השפעתה של הרשת שייסד מארק צוקרברג - על חיינו, עד שתעלם. לדברי ג'קסון: "פייסבוק כבר תהיה לא משהו תוך חמש עד שמונה שנים".

ג'קסון נימק את הערכתו בקריסתה של ענקית האינטרנט "יאהו", ששווה כיום רק עשרה אחוז משוויה בשנת 2000 אז הייתה בשיא פריחתה.

ההערכה המנבאת את סופה או קריסתה של הרשת, מגיעה בתקופה לא טובה שעוברת על החברה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר