וועידת כיכר השבת

השר מאיר כהן בראיון: כך השתנה יחס 'יש עתיד' לחרדים

בוועידת כיכר השבת המתקיימת בשעה זו הסביר שר הרווחה מ'יש עתיד' מאיר כהן, על פוליטיקה וכלכלה, החלק המעניין בריאיון, היה כאשר השר הסביר על שינוי יחס 'יש עתיד' לציבור החרדי | צפו (ועידת כיכר)

ב'וועידת כיכר השבת' המתקיימת היום (שני) במלון וולדורף אסטוריה בירושלים, התארח שר הרווחה מאיר כהן מ'יש עתיד' לשיחה על כלכלה ופוליטיקה עם פרשן כיכר השבת ישי כהן.

נשמע לי שאתה השר היחיד בממשלה הנוכחית שאין לחרדים בעיה לעבוד איתו.

"אין שום סיבה להמשיך בקרב הסמוי והבלתי סמוי נגד המגזר החרדי. בתפקידי כשר הרווחה אני נפגש עם כולם, לרווחה אין שיוך פוליטי".

תסביר לנו בבקשה את השינוי שעברנו בנושא הפוליטי. בעבר אמרו ביש עתיד על החרדים ש"הפסקנו לקבל מכם הוראות". היום אנחנו שומעים מיש עתיד כמה חשוב להקים ממשלה עם החרדים. מה השתנה?

מאיר כהן: "אם תוקם ממשלה, היא צריכה להיות בוודאי יחד עם החרדים. המטרה שלנו צריכה להיות לפעול בשיתוף פעולה".

מה טיב היחסים שלך עם משה גפני, שאיתו נפגשת בארבע עיניים?

מאיר כהן: "יש בי הכרת הטוב לגפני. אני הייתי ראש עיריית דימונה והקמתי מרכז רפואי שבו החלטתי ברגע האחרון להקים גם מחלקת דיאליזה. פניתי לגפני בבקשה לסיוע על סך 600,000 ש"ח, ואחרי מספר שבועות הוא החזיר תשובה חיובית".

כיצד אתה מעריך את תוצאות הבחירות ואת הסיכוי שלכם להקים את הממשלה הבאה?

כהן: "אני לא פרשן וקשה לי לומר מה יקרה, אבל אם נקבל 28 מנדטים, נהיה זה שנקים את הממשלה. אני בניתי והקמתי את מטה יש עתיד שמונה ג. 190 מטות ועשרות אלפי פעילים, ואם נעבוד קשה, ננצח ונקים את הממשלה".

"לדעתי אנחנו צריכים לפעול לטובת ממשלת אחדות. מדינת ישראל צריכה להתרענן, ואף אחד לא צריך להיאחז במקומו, כפי שאני עזבתי את דימונה והגיע מישהו אחר במקומי שעושה עבודה נהדרת".

מה דעתך בנושא הקמת ממשלה עם הרשימה המשותפת?

כהן: "משהו רע עובר על הרשימה המשותפת. אני לא אהיה שותף עם מפלגה שמקעקעת את זכותינו על הארץ הזו".

גם לא הישענות עליהם?

מאיר כהן: "אכן. אני חושב שביטויים כמו של סאמי אבו שחאדה, מובילים אותנו למצב בלתי אפשרי שלא נוכל להסכים לו".

מה דעתך על חלוקת תלושי המזון של אריה דרעי?

מאיר כהן: "בכל מקום מתוקן חלוקת תלושי מזון אמור לפעול לצד תוכנית כלכלית להגברת מקומות העבודה. אני במקום לחלק את המיליונים האלו, מעדיף להשקיע בתוכניות כלכליות שיקבלו תוספת משמעותית בשנה הבאה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר