חדשני ו(עוד)לא חוקי

האקר בדק את הקוד של טסלה - ומצא פיצ'ר סודי 

ההאקר GREEN הודיע שבחיטוט בקוד הפנימי של מכונית הטסלה גילה יכולת אוטונומית סודית שבשלב זה אינה חוקית בארה"ב ובאירופה | זו לא הפעם הראשונה שGREEN מוצא סודות בקוד החברה (רכב) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
אילון מאסק (צילום: שאטרסטוק)

"מצב אילון מאסק" : האקר ידוע המכונה GREEN, עוסק בין השאר בחיפוש בתוך מערכת הקוד של מכונית הטסלה ולאחרונה הצליח לגלות בקוד תכונה סודית: היכולת של הרכב לנסוע בצורה אוטונומית לחלוטין.

עד עתה, בקרת השליטה של 'טסלה מודל 3' אמנם אפשרה לנהגים יכולת של נסיעה אוטונומית, אך עדיין נדרש הנהג להניח את ידיו על ההגה, ומצלמות בקדמת הרכב קלטו את תנועות אישוני העיניים על מנת לוודא שהנהג אכן מסתכל לכיוון הכביש.

במידה והנהג היה מסיט את עיניו או מוריד את הידיים מההגה מיד הייתה מופעלת התרעה שקראה לנהג להחזיר את הידיים ולגלות ערנות.

ההאקר המדובר, גילה שבקוד מסתתרת אופציה להפעיל את בקרת השיוט בצורה אוטונומית לחלוטין ללא כל צורך להניח ידיים על ההגה כאשר הרכב נוסע ללא כל סיוע חיצוני.

GREEN שראה את הקוד החליט להפעיל אותו והצליח לנסוע בטסלה שלו כ-1000 ק"מ ללא מבט לכביש או סיוע מצידו, וגם לא קיבל התראות מהרכב.

יכולת אוטונומית (שאטרסטוק)

ההערכה היא כי בכירי החברה מפעילים כבר עכשיו את התוכנה במצב "אילון מאסק" כדי לבדוק בפועל את היכולות האוטונומיות של הרכב על מנת לשווק אותו לציבור לעתיד.

יצוין כי היכולת האוטונומית ללא השארת ידיים על ההגה ה-FSD כפי שהיא נקראת, עדיין אסורה לשימוש באירופה ובארה"ב והרגולטורים המקומיים אוסרים בשלב הזה שיווק של הפיצ'ר הזה, או גם את הנסיעה בכבישי המדינות באופן זה.

מצב הנסיעה האוטונומית שכאמור כבר משמש במדינות העולם ובכפוף להשארת הידיים על ההגה, טרם אושר לשימוש בארץ למרות זאת כבר עכשיו תוכלו לרכוש את היכולת העתידית של נסיעה אוטונומית תמורת שלושים ושבעה אלף שקלים, בתקווה שבקרוב יאושר חוק שמאשר את הטכנולוגיה העתידנית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר