טעות גורלית

טעות ההקלדה של הסוחר עלתה 700 אלף שקל

אופציות קול, שכל אחת מהן שווה 900 שקל, נמכרו בטעות ב־5 שקלים לאחר טעות של סוחר. גורם, שרכש אופציות בשווי 300 אלף שקל, החזיר את הכסף ל'פסגות' (וול סטריט)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)

מה סכום הכסף הגדול ביותר שאיבדתם ברגע? סוחר בבורסת ת"א הפסיד 700 אלף שקל בשל טעות הקלדה טיפשית שביצעה בחוסר תשומת לב.

על פי הדיווח ב"כלכליסט", מדובר בסוחר של בית ההשקעות פסגות. בבוקר יום ראשון האחרון התכוון הסוחר להזרים פקודה למכירת אופציות פוט (אם המדד ירד) של 3.75 על הדולר במחיר מימוש של 5 שקלים לאופציה. אך הסוחר התבלבל ובמקום זה נתן פקודה למכירת אופציות קול (אם המדד יעלה) ב־5 שקלים, כשמחיר האופציה עומד על 900 שקל.

הפקודה ניתנה בבוקר, במועד שבו נוצר "פקק" של פקודות עם פתיחת המסחר אחרי סוף השבוע, כך שעד שבחדר המסחר של פסגות עלו על הטעות, חלף פרק הזמן שבו ניתן לבטל את הפקודה. מנכ"ל בית ההשקעות ברק סורני ניסה להפעיל לחץ על הבורסה כדי שתבטל את העסקאות של המכירה, אולם הבורסה סירבה בטענה כי הדבר איננו מתאפשר משפטית. כך נמכרו בפרוטות אופציות בסך 700 אלף ש"ח

למרבה מזלו של הסוחר ביש המזל, אתמול התרחשה תפנית חיובית בעלילה. גורם, שרכש אופציות כאלו בשווי של 300 אלף שקל, הודיע כי איננו מעוניין להרוויח כסף בדרך כזו והחזיר את הסכום לבית ההשקעות. לפסגות נותר עדיין הפסד של 400 אלף שקל והוא פנה לבנק הפועלים, חבר הבורסה שדרכו נעשתה הפעולה, בבקשה להתחלק עמו בהפסד.

מבנק הפועלים ופסגות לא נמסרה תגובה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר