העשירים תרמו, הרב מצגר הגיע לחגוג

בהשתתפות הרב הראשי של רוסיה והרב הראשי לישראל הוכנס ביום ראשון ספר תורה להיכל בית הכנסת המרכזי במוסקבה. צפו בוידאו וגלריה

יוסי הר-מור | כיכר השבת |
הרב מצגר נושא דברים. (כיכר השבת)

בהשתתפות הרב הראשי של רוסיה הרה"ג רבי בערל לאזאר והאורח רבי יונה מצגר, הרב הראשי של ישראל, הוכנס ביום ראשון ספר תורה להיכל בית הכנסת המרכזי במוסקבה.

הטקס החל בסיום כתיבת האותיות האחרונות, שנערך באולם האירועים בבניין המרכז היהודי-קהילתי "מארינה רושצ'ה" במרכז מוסקבה, ומשם יצאו בתופים ובמחולות לעבר היכל בית הכנסת המרכזי והגדול.

לאחר הקפות וריקודים לכבודה של תורה, נערך במקום סעודת מצווה, כאשר תזמורת חסידית בליווי מקהלת תלמידי התלמוד תורה 'חדר מנחם', מלווה את האירוע בשירה חסידית מרגשת.

במהלך הסעודה נאם רבה של רוסיה הרב לאזאר על גודל ומשמעות מצוות כתיבת ספר תורה, והעניק בשם הקהילה היהודית, תעודת כבוד לתורם מר חיים רויטמן, שתרם את הספר תורה לע"נ אביו ז"ל, שבאותו יום חל יום היארצייט שלו.

האורח הדגול הרב מצגר, שעושה בימים אלו ביקור במוסקבה, הגיע לאירוע יחד עם ראשי קהילת 'אהל יצחק' במוסקה ובדבריו הפליא בדבר המצווה הרבה של הכנסת ספר תורה וההשגחה הפרטית שזכה להשתתף באירוע זה לכבודה של תורה, יחד עם הזכות לעמוד מקרוב על התפתחותה הרבה והגדולה של כלל מוסדות התורה והחסד במוסקבה בפרט וברוסיה בכלל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר