גבורת הנפש: מוכן להפסיד 10 מיליון

המשקיע החרדי שנקלע למצוקה הלכתית ועלול להפסיד עשר מיליון דולר. ממתין להכרעת בד"צ העדה החרדית (בתפוצות)

אילוסטרציה: פלאש 90

לא פחות מעשר מיליון דולר מצפים להכרעה הלכתית של 'הועד ההלכתי להשקעות ופיננסים' של בד"צ העדה החרדית.

הסיפור מתחיל לפני חמש שנים, עת רכש משקיע חרדי מחו"ל, נכס נדל"ן בקנדה. הנכס האמור, בניין דירות שהיה אמור להניב למשקיע הכנסות מכובדות.

לצורך רכישת הנכס, נטל המשקיע הלוואה מבנק גדול למשכנתאות. ההלוואה ששיעבדה את הנכס הייתה אמורה להתחדש שוב השנה, אך המשקיע נקלע לבעיה, שכן הבנק נפל בסערה הכלכלית הגדולה ונמכר לבעלים יהודיים שזקוקים להיתר עסקה.

היתר העיסקה אינו קיים בבנק, וכל תחנוניו של הלווה לבעלי הבנק כי יאותו לחתום על היתר עסקה, נפלו על אזניים ערלות.

יתרה מזו, הבנק מתעקש כי אם הלווה לא יחדש את ההלוואה, הרי שהבנק יעמיד את הנכס למכירה. מה שאומר, שהמשקיע עלול להפסיד לא פחות מעשרה מיליון דולר.

הבנק הסכים בשלב מסויים לחתום על היתר העסקה ובלבד שייכתב כי בכל מקרה של סתירה בין האמור בהיתר העסקה ובין חוקת הבנק, תהיה ידה של האחרונה על העליונה, מה שמעקר את ההיתר עסקה מתוכן.

הנושא הזה הגיע אל שולחנה של ועדת הרבנים של העדה החרדית לענייני פיננסים. המשקיע מצהיר כי יקבל על עצמו את פסק הדין של בית הדין בכל דבר ועניין, גם אם ייאלץ להפסיד את השקעתו.

נכון לעכשיו נותר הנושא בדיון אצל הגר"י בלוי מהוועד ההלכתי, הפרשיה כשלעצמה מעוררת הדים בקהילייה העסקית והנכונות של המשקיע להקריב את כספו ובלבד שישמור על הלכות רבית מעוררת הערצה רבה בקהילה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר