'מאסר לא נצרך'

היכה וקילל קשישים יהודים בבית אבות - אך לא ישב בכלא?

אלן קליפאנו אמנם הורשע בפשע שנאה לאחר שהיכה ואף איים להרוג קשישים יהודים תוך שהוא מקלל ומתבטא באנטישמיות, אך כנראה יועבר למרכז גמילה ולא ייכלא (בעולם)

יוחנן בלייך | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

התפתחות בפרשת אנטישמיות חמורה: אדם שתקף קשישים בבית אבות יהודי לפני כשנה, כנראה לא ירצה עונש מאסר - כך מדווח ה'ניו יורק פוסט'.

כפי שדווח ב'כיכר השבת', בדצמבר של שנה שעברה נכנס אלן קליפאנו בן ה-41 לבית אבות יהודי ברובע הברונקס שבניו יורק, היכה קשישים, ואף איים להרוג אחד מהם תוך שהוא מקלל ומתבטא באנטישמיות.

אלן הגיע למושב הזקנים בשדרת האוניברסיטה בפורדם הייטס, כשהוא תחילה מבקש בתמימות מאחד העובדים להשתמש בשירותים המקומיים. לאחר שניתנה לו הרשות, הוא עלה במעלית לקומה הרביעית ונכנס לחדר של קשיש בן 68, ניפץ את פעמון הדלת של האיש ושבר חפצים. בהמשך הוא נכנס לחדר אחר וזרק את מטף כיבוי האש על ישיש בן 84.

הוא המשיך להרביץ לזקנים היהודים, תוך כדי שהוא צועק שוב ושוב: "אני הולך להרוג אותך, יהודי", כשהוא מוסיף גידופים קשים. חלף זמן מה עד שכוחות המשטרה שהוזעקו למקום הצליחו להשתלט עליו ולעצרו. קליפטנו הואשם בימים שלאחרי המעשה בעבירות של פריצה ותקיפה, בהקשר של פשע שנאה.

אחד מדיירי בית האבות, צ'ארלס דייוויס בן ה-68, תיאר: "הוא נראה כמו מאפיונר גדול. כשהוא הכניס את היד שלו לכיס, חשבתי שהוא עומד להוציא נשק, אבל הוא שלף משם קצת חשיש והתחיל לעשן".

אלא ששופט בבית משפט בברונקס, אמר אמש (שלישי) כי ברצונו לשלוח את אלן, הסובל ככל הנראה מהתמכרויות חמורות לאלכוהול ולסמים, למרכז גמילה - ולא לכלא. לתוכנית זו הסכים הקטגור וכמובן גם סנגורו של אלן.

לפי השופט, "אבחונו של אלן תואם לקריטריונים, וטיפול בו הוא הדבר הנכון לעשות. מאסרו במתקן כליאה אינה נצרכת בשלב זה".

יצויין כי אם יוחלט כן לאסור את אלן, הרי שהוא צפוי לרצות עד 25 שנים בכלא על מעשיו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר