נתניהו התרגש

ליטא הנפיקה מטבע על שם הגאון מווילנה

שגרירת ליטא בישראל, העניקה היום מטבע חדש שהונפק במדינתה על שם הגר"א, לראש הממשלה בנימין נתניהו - שהתרגש וסיפר כי למשפחתו יש קשרים לגאון • צפו (חדשות)

מטבע חדש על שם הגאון מווילנה שהונפק ע"י ממשלת ליטא הוענק היום לראש הממשלה בנימין נתניהו ע"י שגרירת ליטא בישראל, בלשכת רה"מ בירושלים.

כמו כן, העניקה השגרירה לראש הממשלה בול ליטאי מיוחד, מטעם רשות הדואר של ליטא, לזכרו של הגאון מווילנה, שיצא לאחרונה במסגרת "שנת הגאון מווילנה" שציינו במדינתם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני מאוד נרגש. אני מבקש שתמסרי את תודתי לראש הממשלה היוצא סקוורניאליס, ליו"ר דירקטוריון הבנק של ליטא וכמובן את ברכותינו לראש הממשלה הנכנסת שימוניטה".

"זה מרגש מאוד, משתי סיבות: אני חושב שזה המטבע האירופי הראשון שטבועות עליו אותיות בעברית, הגר"א. בנוסף יש לי קשר אישי לזה. משפחתי הגיעה מליטא ולמשפחתי יש קשרים לגאון מווילנה. לכן עבורנו מדובר בקשר לאומי אך גם אישי. אני מודה לכם על כך מאוד, זה יהיה על שולחני".

השגרירה אמרה כי היא מתכבדת להעביר מטבע מיוחד זה בשם ממשלת ליטא לראש ממשלת ישראל. עוד הוסיפה כי הגאון מווילנה הוא אישיות חשובה לשני העמים.

(צילום: חיים צח / לע"מ)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר