תחקיר מקיף

המוסד הבריח נשק לאיראן וחיסל את המדען

אבי תוכנית הגרעין האירנית חוסל באמצעות נשק אוטומטי במשקל טונה אחת שהוברח בחלקים לאיראן על ידי המוסד - נטען בתחקיר חדש. "עשרים סוכנים לקחו חלק במארב" (ארץ)

(צילום: איראני)

מדען הגרעין האיראני מוחסן פח'ריזאדה שחוסל בסמוך לטהרן, נהרג בעזרת נשק שהוברח לתוך הרפובליקה האסלאמית על ידי המוסד הישראלי - כך נטען בתחקיר מקיף שפרסם העיתון הבריטי "The Jewish Chronicle".

בשבועון הבריטי, שנחשב לעיתון היהודי הוותיק בעולם, נכתב שהמוסד התקין את הנשק האוטומטי על טנדר מסוג ניסאן, אחרי שהוברח לתוך איראן כשהוא מפורק לחלקים.

גורמים מודיעיניים אמרו לעיתון שצוות של יותר מ-20 מרגלים – בהם ישראלים ואיראנים – לקחו חלק במארב לפחריזאדה בתום מעקב של שמונה חודשים.

עוד דווח בתחקיר החדש של העיתון כי הנשק היה כבד כל כך, שכן הוא כלל גם פצצה שהשמידה את הנשק, כדי שלא להותיר ראיות בזירה.

נטען עוד כי מדובר היה בפעולה ישראלית בלבד, ללא מעורבות אמריקנית, למרות שארה"ב עודכנה מראש כי ישראל עומדת לחסל את מי שכונה "אבי הגרעין האיראני".

על פי הדיווח של העיתון הבריטי, "איראן העריכה בסתר שיידרשו שש שנים עד שהמחליף של פח'ריזאדה יהיה מוכן באופן מלא, וחיסולו האריך את התקופה שייקח לאיראנים לפתח נשק גרעיני לשנתיים במקום שלושה חודשים וחצי".

באיראן, האשימו מלכתחילה את ישראל, אך בירושלים סירבו להגיב עד כה. גם לתחקיר החדש נמסר בתגובה: "אנחנו אף פעם לא מגיבים על עניינים כאלה. לא חל שינוי בעמדתנו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות