האנטישמיות בארה"ב

מושל ניו יורק הודיע: "תוגבר האבטחה על קהילות יהודיות"

בשל גל האלימות האנטישמי נגד יהודים ברחבי ארה"ב ובעיקר בניו יורק, הודיע אנדרו קואומו כי הורה לתגבר את האבטחה סביב הקהילות היהודיות: "גידול בלתי מתקבל בפשעי השנאה" (חדשות, עולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
חרדי מותקף בברוקלין (צילום: 'שומרים' בורו פארק / מצלמות אבטחה )

מאז החל מבצע 'שומר החומות' ברצועת עזה, חל זינוק במספר התקיפות האנטישמיות כנגד יהודים בארצות הברית, בעיקר במדינת בניו יורק. אמש (שני) התייחס נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, לתקיפות ואמר: "המתקפות האחרונות על הקהילה היהודית הן מזעזעות, והן חייבות להיפסק, אני מגנה את פשעי השנאה הללו בבית ומחוץ – על כולנו לוודא שלשנאה אין שום מרחב בטוח".

מושל ניו יורק, אנדרו קואומו, הודיע הלילה כי החליט לתגבר משמעותית את האבטחה סביב הקהילות היהודיות: "בעקבות הגידול הבלתי מתקבל לאחרונה בפשעי השנאה האנטישמיים בפריסה ארצית, אני שולח באופן יזום כוחות משטרה כדי לספק ביטחון במתקנים דתיים, חינוכיים וקהילתיים יהודיים".

"לא נסבול זאת בשום צורה שהיא", הכריז המושל: "לשנאה אין מקום במדינתנו, ואנחנו נמשיך לעשות כל שביכולנו לעזור להבטיח לניו יורקים יהודים - ולניו יורקים מכל הדתות - את השקט, הביטחון והביטחון הראויים להם".

"לשנאה אין מקום במדינתנו", הוסיף המושל: "אנחנו נמשיך לעשות כל שביכולנו לעזור להבטיח לניו יורקים יהודים - ולניו יורקים מכל הדתות - את השקט, הביטחון והביטחון הראויים להם".

לדבריו: "כחלק ממאמץ זה, משטרת המדינה תבצע גם הסברה לקהילות היהודיות בכדי ליצור קשר ולהתמודד עם כל חשש ביטחון".

בשבת, בבית הכנסת: חרדים הותקפו ביריקות

כזכור, בתחילת השבוע התקיימה פגישה בין ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלאזיו, לנציגי הקהילות היהודיות בבורו פארק, שם שמע ראש העיר על תקיפות היהודים בימים האחרונים.

במהלך הפגישה הודיע ביל דה בלאזיו לנציגי הקהילות כי החליט לתגבר משמעותית את הנוכחות המשטרתית סביב בתי כנסת, ישיבות וקהילות יהודיות, וזאת בכדי למנוע אירועי אנטישמיות.

בסיום הפגישה אמר ראש העיר: "אנטישמיות אינה רק איום על הקהילה היהודית שלנו, אלא היא מתקפה על כל עירנו. היום הצטרפתי למנהיגי הקהילה בבורו פארק כדי להעביר מסר: לא נעלים עין משנאה זו, נעמוד מולה, העבריינים יובאו לדין".

לדבריו: "ההתקפות שראינו בברוקלין לא היו מתקבלות על הדעת. הם היו אנטישמיות טהורה ובלתי מרוסנת. ואנחנו לא צריכים להסתכל יותר מדי אחורה בהיסטוריה כדי לדעת מה קורה אם נאפשר לשנאה הזאת להישאר ללא פיקוח".

"בימים הקרובים נראה עוד יותר נוכחות של המשטרה בקהילות היהודיות שלנו ובבתי התפילה", הוסיף ראש העיר, "זו העיר שלנו. לשנאה אין כאן מקום".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר