מבחריין ועד אנגליה

אלו הברכות של מנהיגי העולם לנשיא החדש

מלך ירדן, קנצלרית גרמניה, נשיא רוסיה, יורש העצר של האמירויות, מלך בחריין; מנהיגי מדינות העולם ברכו את הנשיא החדש. מה הדגישו? • הרצוג העלה את נושא איראן (בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
הרצוג בלשכתו (צילום: חיים צח / לע"מ)

בימים האחרונים, לרגל כניסתו לתפקיד נשיא המדינה ה-11, קיבל יצחק הרצוג אגרות ברכה ממנהיגים ברחבי העולם. עם המברכים נמנו מלכת אנגליה אליזבת השנייה, מלך ירדן עבדאללה השני, מלך בחריין חמד בן עיסא אאל ח׳ליפה, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, יורש העצר של איחוד האמירויות שייח' חמדאן בן מוחמד בן ראשיד אל מכתום, ונשיא ברזיל ז'איר בולסונארו.

הנשיא ניצל את תשובתו למברכים כדי להעלות את סוגיית הנשיא האיראני. "מאמצים אלה המובלים על ידי איראן, לצד מאמציהם הבלתי פוסקים להשגת יכולות גרעיניות, מהווים איום על ביטחוננו ויציבותנו באזור", אמר הרצוג, וקרא למנהיגי העולם להצטרף. "אני יודע שיחד נוכל למנוע את הניסיונות האלו."

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ציין בברכתו להרצוג את היחסים הקרובים בין ישראל לרוסיה. פוטין הוסיף: "אני מקווה שעבודתך כנשיא המדינה תתרום להמשך העמקת היחסים הבילטרליים בינינו לטובת אזרחנו".

מלכת אנגליה אליזבת השנייה ציינה באגרת הברכה שלה כי היא מצפה להמשך היחסים המצוינים בין המדינות; נשיא הודו איחל לנשיא הצלחה רבה וציין את תפקידו המרכזי של אביו הנשיא חיים הרצוג בייסוד היחסים הבילטרליים בין המדינות; יורש העצר של איחוד האמירויות מסר את ברכותיו לרגל כניסתו לתפקיד ואיחל לעם ישראל המשך שגשוג; מלך בחריין, מסר כי הוא מדגיש את רצון המדינה, לעבוד בשותפות וברצף כדי להמשיך באפיקי שיתוף הפעולה המועילים ולחיזוק הביטחון, השקט והיציבות באזור; נשיא ברזיל הוסיף כי בכוונתם להמשיך ולחזק את הקשרים והידידות בין המדינות, בין היתר בתחומי הטכנולוגיה, מדע, מסחר וביטחון.

מלך ירדן הדגיש כי הוא מקווה שתחת הנהגתו של הנשיא הרצוג תגיע יציבות לאזור בהתבסס על שלום בין ישראל לפלסטינים. "ירדן תמשיך לשאוף לשלום צודק ומתמשך שמגשים את שאיפות כל הצדדים בהתבסס על פתרון שתי מדינות," הוסיף.

הנשיא קיבל מכתבים מראשי מדינות, שגרירים, ראשי קהילות יהודיות וארגונים יהודיים נוספים מרחבי העולם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר