כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"מלחמה אפשרית בתוך שעות"

נשיא אוקראינה: "מוכנים להכול ולזמן ארוך, לא ניתן דבר"

וולודימיר זלנסקי, נשיא אוקראינה, התייחס להצהרה הדרמטית של נשיא רוסיה, ולדמיר פוטין, והשיב: "הגבולות הבין-לאומיים של אוקראינה יישארו כפי שהם וההצהרות הרוסיות לא משנות" (אקטואליה)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
(צילום: shutterstock)

רוחות מלחמה: נשיא אוקראינה, וולודימיר זלנסקי, הצהיר הלילה כי מדינתו לא מתכוונת לתת דבר לרוסיה וכי ההצהרות של נשיא רוסיה, ולדמיר פוטין, לא משנות את שליטתה של אוקראינה במחוזות הסמוכים לגבול.

לדברי זלנסקי: "הגבולות הבין-לאומיים של אוקראינה יישארו כפי שהם וההצהרות הרוסיות לא משנות. רוסיה מפרה את הריבונות האוקראינית, לא עומדת בהסכמים הקיימים, והורסת את המאמצים הדיפלומטיים".

הנשיא האוקראיני הוסיף: "אנחנו מוכנים להכול ולזמן ארוך. אנחנו רוצים שלום ותומכים בדיפלומטיה, אבל ההחלטה הרוסית הורסת אותה. לא ניתן דבר לאף אחד".

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון שוחח הלילה עם זלנסקי. בצהלך השיחה אמר ראש הממשלה כי: "פלישה רוסית - אפשרית בתוך שעות או ימים" ג'ונסון הוסיף: "בריטניה תבדוק אפשרות של שליחת תמיכה הגנתית נוספת לאוקראינה, בנוסף להכרזה על סנקציות על רוסיה, וכי הצעדים ייכנסו לתוקף מחר".

בתוך כך, 'הבית הלבן' הודיע כי הנשיא ביידן צפוי להכריז במהלך היום על סנקציות חדשות נגד רוסיה. מזכיר המדינה האמריקני, אנתוני בלינקן, אמר הלילה כי הפלישה של רוסיה לאוקראינה יכולה להתרחש בכל רגע וזה בשל העובדה שהחיילים הרוסים מתקרבים אל שטח הגבול.

באשר לשגרירות האמריקאית שעזבה את קייב אמר בלינקן: "עמיתינו שעברו לאחרונה ללבוב יעבירו את הלילה בפולין. הם יחזרו באופן קבוע להמשיך את עבודתם הדיפלומטית באוקראינה ולספק שירותי חירום קונסולריים".

כזכור, בנאום שנשא אתמול הנשיא פוטין הוא טען כי: "אוקראינה המודרנית נוצרה לחלוטין על ידי רוסיה. לנין ושותפיו יצרו את אוקראינה המודרנית על ידי הפרדת השטח מרוסיה. אוקראינה קמה בזכות לנין (מנהיגה של בריה"מ לשעבר צ"ב) - וחלק ממה שעשה היה טעות".

לדבריו: "אוקראינה כיום היא מושבה של המערב שנשלטת בידי ממשלת בובות". בהמשך גם טען כי "כל הספרים ברוסית מוסרים ממדפי הספריות באוקראינה". פוטין הודיע כי הוא מכיר במחוזות בהם שולטים המורדים כמדינות עצמאיות וחתם על צו בנושא.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר