כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
קייב תחת עוצר

כ-200 הרוגים מהפלישה • "גורלנו מוכרע ברגעים אלה"

היום השלישי למחלמה באוקראינה נמשך, וכוחות גדולים של צבא רוסיה ממשיכים ולנסות לפרוץ אל קייב הבירה • הנשיא זלנסקי הכריז על עוצר בקייב • הקרמלין: אוקראינה סירבה למו"מ (בעולם)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
(צילום: צבא אוקראינה)

באוקראינה היום השלישי למלחמה וכוחות צבא רוסיה עדיין מנסים לכבוש את הבירה קייב, בה הוכרז מצב חירום ואף עוצר.

נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי הכריז במהלך השבת כי צפויים לאוקראינה ימים קשים וכי "גורל המדינה מוכרע ברגעים אלה".

בתוך כך, באוקראינה מדווחים כי מאז תחילת המלחמה נהרגו לפחות 198 בני אדם, חיילים ואזרחים. קודם לכן, הצליח צבא אוקראינה ליירט מטוס רוסי - 5 מנוסעי המטוס נהרגו.

הערב (מוצ"ש) הודיע קנצלר גרמניה אולף שולץ כי ישלח לראשונה גם כלי נשק לאוקראינה - בהם כ-1000 טילים נגד טנקים.

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן הגן על הטענות שמופנות נגדו לפיהן ארה"ב רק מטילה סנקציות ולא מתערבת צבאית וטוען: "היו לנו שתי אופציות. או להתחיל מלחמת עולם שלישית, או לוודא שהיא תשלם את המחיר".

ביום שישי האחרון ברוסיה טענו כי הם ממוכנים לנהל משא ומתן עם אוקראינה, אך הערב הודיעו בקרמלין כי באוקראינה סירבו לנהל מו"מ כזה, זאת אחרי שבאוקראינה ביקשו לנהל מו"מ. ככל הנראה התנאים שהציבה רוסיה - הם למעשה כניעה.

בתוך כך, חיילים צ'צ'נים שנלחמים לצדה של רוסיה טוענים כי לראשונה מאז הפלישה הצליחו לכבוש בסיס צבאי בתוך שטחה של אוקראינה.

הבוקר צילם הנשיא זלנסקי סרטון ממחוץ ללשכתו, בו אמר כי: "יש הרבה פייק באינטרנט שאני קורא לצבא שלנו להניח את נשקו ושיש פינוי. אני כאן. לא נניח את נשקנו. נגן על המדינה שלנו".

עוד טען כי "הדפנו בהצלחה את התקפות האויב. הלחימה נמשכת בערים ובמחוזות רבים במדינתנו, אבל אנחנו יודעים על מה אנחנו מגנים. הכובשים רצו לחסום את מרכז המדינה, הרסנו את התוכנית שלהם"

בבריטניה טוענים כי כוחות צבא רוסיה הואטו בזכות הפעילות העיקשת של חיילי צבא אוקראינה, ובשל קשיים לוגיסטיים בהם נתקלו הרוסים.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר