כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
טראמפ מסתבך?

הנשיא לשעבר תושאל במשך שעות בחשד להונאת בנקים

נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ תושאל במשך כ-7 שעות כחלק ממתן הצהרה בתביעה משפטית שהוגשה נגדו מלבד כתב האישום. טראמפ: רדיפה פוליטית (עולם)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
(הבית הלבן)

נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ תושאל אתמול (חמישי) במשך כ-7 שעות כחלק ממתן הצהרה בתביעה משפטית שהוגשה נגדו בשנה שעברה על ידי התובעת הכללית של מדינת ניו יורק, לטישיה ג'יימס.

על פי טענות התביעה, טראמפ הונה בנקים ושותפים עסקיים בכך שמסר להם מידע כוזב על אודות שוויו המוערך.

בתביעה, שהוגשה כבר בשנה שעברה, נטען כי הנשיא לשעבר, שלושת ילדיו הבוגרים והחברה שלו סיפקו הערכות מוטעות בנוגע לערך של נכסים של החברה בהצהרות פיננסיות שאותן הגישו לבנקים ולחברות ביטוח. לפי התביעה, לעתים קרובות נופחו ערכיהם של הנכסים על מנת לקבל הלוואות בתנאים טובים יותר, או שסופקו הערכות נמוכות משוויים האמיתי של הנכסים, על מנת לזכות בהקלות מס.

מדובר בפגישה השנייה בין טראמפ לתביעה, כשבראשונה הוא בחר לשמור על זכות השתיקה. גם אם יורשע בתיק זה מדובר בדרישה לקנסות בלבד של מאות מיליוני דולרים, אך לא בעונשי מאסר.

טראמפ טוען מנגד, כי מדובר ברדיפה פוליטית של התובעת הדמוקרטית נגדו בניסיון לפגוע בסיכוייו להתמודד שוב לנשיאות ארה"ב.

לתביעה זו אין כל קשר לאישום שהוביל למעצרו של טראמפ בשבוע שעבר בניו יורק. לפי כתב האישום, בין החודשים אוגוסט 2015 לדצמבר 2017, טראמפ יזם עם אחרים תוכנית, "כדי להשפיע על הבחירות לנשיאות", באמצעות "זיהוי ורכישת מידע שלילי אודותיו", כדי למנוע את פרסומו ובכך להגביר את סיכוייו לנצח בבחירות לנשיאות.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר