כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בעקבות הכרזה בטיסה

אל-על מגנה את הקברניט; שרת התחבורה כועסת על החברה

כרזה של קברניט אל על בטיסה לניו יורק עוררה סערה: החברה הישראלית התנערה וגינתה את עירוב פוליטיקה בטיסה. שרת התחבורה רגב כועסת (תעופה)

דוד הכהן | כיכר השבת |

תקרית שנויה במחלוקת בטיסת אל-על היום (שלישי) מישראל לניו יורק: במהלך הטיסה כרז הקברניט לנוסעים, בצל יום השואה, כנגד הרפורמה המשפטית שניסה הממשלה להעביר.

הקברניט אמר כי הוא רוצה להזכיר את יום השואה, כיוון שלדבריו "דברים כאלה יכולים להתרחש רק בדיקטטורות, ומדינת ישראל נלחמת על הדמוקרטיה שלה בימים אלה".

חברת אל על גינו את האירוע, ששילב פוליטיקה שנויה במחלוקת בטיסה: ״חברת אל על מגנה אמירות פוליטיות מכל סוג שהוא, של מי מאנשיה במסגרת עבודתם ובוודאי לא במטוסיה שלא יכולים להוות במה לפעילות מסוג זה", מסרה החברה.

לדברי אל על, "החברה מורה להימנע מכך, בפרט ביום כה רגיש ומשמעותי לעם ישראל. המקרה החריג הזה שאינו משקף את אנשיה וערכיה של החברה ייבדק בצורה יסודית ע״י הגורמים הבכירים בחברה. אל על היא חברת התעופה הנושאת את דגל ישראל על זנב מטוסיה, וככזו משקפת את הפסיפס הישראלי כולו״.

לפי דיווח של העיתונאי עמית סגל, גורם בכיר במשרד התחבורה מוסר כי שרת התחבורה רואה בחומרה רבה וכועסת על אל על. לפי הבכיר, ״פעם אחר פעם הטייסים מתנהלים כאילו הם בעלי הבית".

עוד אמר הבכיר: "המציאות הזאת לא יכולה להימשך, משהו לא טוב קורה שם ולאחר שהשרה שוחחה עם הנהלת החברה, היא מצפה שהחברה תפעל בהתאם ותכבד את היותה החברה הלאומית. אולי מסלולי הטיסה ברורים, אבל כנראה הכיוון של החברה הולך לאיבוד״.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר