כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
לראשונה מהפלישה

גרמניה יירטה 3 מטוסי קרב רוסיים • בדרך לשולחן המו"מ? זלנסקי ונשיא סין שוחחו 

לראשונה מאז הפלישה הרוסית לאוקראינה, נשיא סין שי ג'יפינג שוחח עם נשיא אוקראינה זלנסקי, זאת בין היתר בצל הניסיון של סין למצב את עצמה כמתווכת | בחיל האוויר הגרמני עדכנו: שלושה מטוסי קרב רוסיים יורטו על ידי גרמניה ובריטניה (עולם)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
אחד מהמטוסים, רגע לפני היירוט (חיל האוויר הגרמני)

בגרמניה עדכנו מוקדם יותר היום (רביעי) כי יירטו לרוסיה שני מטוסי קרב ומטוס צבאי נוסף אחרי שלא יצרו קשר ולא הפעילו את המשדר כמקובל.

בחיל האוויר הגרמני ציינו כי המטוסים יורטו במרחב האווירי הבינלאומי, אך המטוסים כאמור לא יצרו קשר, ולכן יורטו על ידי גרמניה ובריטניה. בעקבות היירוט, אולצו המטוסים לשנות את נתיב הטיסה שלהם וככל הידוע, המטוסים הרוסיים נחתו בשלום.

לצד זאת, במהלך שהותו באו"ם, שר החוץ הרוסי סרגיי לברור הטיל את האשמה בפיצוץ הסכם התבואה על המערב וטען כי "ההסכם הגיע למבוי סתום בידי המערב".

יצויין כי לאורך השנה האחרונה נחתם הסכם בין רוסיה לאוקראינה לפיו רוסיה תאפשר לאוקראינה לייצא תבואה, אלא שההסכם הופר על ידי רוסיה ולאחרונה מושל מחוז ז'פוריז'יה טע כי רוסיה גונבת תבואה אוקראינית ומייצאת אותה.

היום, שוחח הנשיא הסיני שי ג'יפינג עם עמיתו האוקראיני וולודימיר זלנסקי והשניים שוחחו ארוכות. כך עדכנו בלשכת הנשיא האוקראיני.

מדובר בשיחה ראשונה של השניים מאז פלשה רוסיה לשטחה של אוקראינה. לאורך השנה האחרונה ניסתה סין למצב את עצמה כמתווכת אך כידוע, ללא הצלחה מרובה.

בתקופה האחרונה בסין הבטיחו כי יציגו את תכנית השלום שלהם לאוקראינה, אך על פי ההערכות התכנית עשויה להדחות על ידי שני הצדדים.

שר החוץ הרוסי לברוב נשאל על ידי עיתונאים מדוע רוסיה ממשיכה להחזיק במעצר את הכתב היהודי אמריקני מה'וול סטרייט ג'ורנל'. בתגובה, שר החוץ הרוסי סרב להתייחס ישירות והאשים את המערב שמחזיק ביותר אזרחים רוסיים מאשר רוסיה מחזיקה באזרחים מערביים.

יצויין כי על פי טענתה של רוסיה, העיתונאי האמריקני ניסה לרגל אחרי רוסיה, טענה שנויה במחלוקת שכן הכתב האמריקני היה עסוק בעבודה עיתונאית בזמן שנעצר.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר