הייתה מעורבת בניסיון הפיכה

מולדובה פסלה מפלגה פרו-רוסית שחברה שלה התבטאה באנטישמיות ומנהיגה היהודי נמלט לישראל

אחרי ניסיון רוסי להפיל את הממשלה הפרו מערבית במולדובה, בית המשפט במדינה פסל את מפלגת 'שור' | בכירה במפלגה התבטאה באנטישמיות וזכתה לגינויים | המייסד והמנהיג בעבר, נמלט לישראל (עולם)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
אילן שור, המיליארדר שהנהיג את המפלגה ונמלט לישראל (צילום: Eu Moldova)

מפלגת 'שור' הפרו רוסית נפסלה במולדובה מוקדם יותר היום (שני). הפסילה מגיעה אחרי ניסיון הדחה של הממשלה הנוכחית, ככל הנראה בהתערבות רוסית, זאת בשל העובדה שבמולדובה יושבת כיום ממשלה פרו מערבית ולא פרו רוסית.

המפלגה, כך עולה מההחלטה, שידועה במדינה כמפלגה פרו רוסית, הייתה חלק בקנוניה נגד מולדובה.

עוד קודם לכן עוררה המפלגה סערה אחרי שחברת המפלגה, מרינה טאבור אמרה על הסנקציות שהוטלו עליה: "אני זוכרת בכאב את קרובי משפחתי שנשרפו חיים בתאי הגזים של מחנות הריכוז הנאצים. וכשגיליתי שהאיחוד האירופי כלל אותי ברשימת הסנקציות, רק חייכתי ואמרתי לעצמי: תודה, אירופה! אתם שוב לועגים למשפחה שלי".

הדברים באים אחרי שבאיחוד הטילו סנקציות עליה ועל בכירים נוספים, כולל אילן שור שנמלט לישראל, זאת בשל מעורבותם ב"ערעור היציבות במולדובה".

מאחורי המפלגה כאמור עומד אילן שור, אזרח ישראל שנמלט לישראל בשנת 2019 אחרי שוהשע במולדובה במרמה ובהלבנת הון.

שור עצמו הודה כי שילם למפגינים במסגרת מחאות גדולות שהיו לאחרונה בקישינב, מחאות שככל הנראה יזמה רוסיה במטרה להפיל את הממשל במולדובה.

שגריר ישראל במולדובה יואל ליאון גינה את דבריה של חברת המפלגה טאובר ואמר כי "השימוש בשואה כדי להצדיק האשמות שווא זה אנטישמיות. כשגריר ישראל וילד של ניצול שואה, אני קורא לממשלת מולדובה לפעול נגד כל צורה של עיוות והכחשת השואה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר