מתקפה של השגרירות

באוקראינה כועסים על ישראל: "בחרה בשת"פ עם רוסיה"

בשגרירות אוקראינה בישראל תוקפים את העובדה שירושלים שותקת כבר תקופה בכל הקשור למלחמה ולא מגנה את דבריו של פוטין נגד זלנסקי (מדיני, עולם)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
הנשיא זלנסקי (צילום: לשכת נשיא אוקראינה)

בשגרירות אוקראינה בישראל תקפו היום (ראשון) את התנהלותה של ישראל בכל הקשור למלחמה במדינה.

לדברי השגרירות, "ממשלת ישראל הנוכחית בחרה בנתיב של שיתוף פעולה הדוק עם הפדרציה הרוסית".

עוד נטען כי "העדות לכך היא ברצף אירועים שנויים במחלוקת שאירעו מתחילת 2023 יחד עם היעדר כמעט מוחלט של סיוע הומניטרי לאוקראינה. בין אירועים אלו ראוי לציין ביקור של משלחת משרד החוץ לאוקראינה בפברואר, ומספר ראיונות שנתן ראש הממשלה לתקשורת הישראלית".

 "כל ההצהרות הרלוונטיות שנתן ראש הממשלה, נעשו במטרה להצדיק את חוסר הפעולה המוחלט של ישראל בכל הנוגע למתן אמצעים הגנתיים לאוקראינה במהלך השנה וחצי האחרונות. בתחילה, הטיעונים לכך נסובו סביב היחסים המיוחדים של ישראל עם רוסיה בסוגיית סוריה וכן הפגיעות של הקהילה היהודית בפדרציה הרוסית. אולם בראיון האחרון, הוצגו גם טיעונים בדיוניים וספקולטיביים לחלוטין כאילו נשק מערבי מועבר משדה הקרב באוקראינה למשטרים באיראן ובסוריה". 

עוד הוסיפו: "ממשלת ישראל ניהלה בהצלחה שני סבבים של משא ומתן מדיני בדרגים גבוהים עם משרד החוץ של הפדרציה הרוסית. בנוסף, הושג הסכם הנוגע להקמת נציגות דיפלומטית רוסית נוספת בירושלים. לנציגות זאת הוקצתה קרקע בחינם והיא הוגדרה על ידי משרד החוץ הישראלי כ'הישג מדיני'. ראוי לציין גם את ההתעלמות הבוטה מגבולות מוסריים שהפגינו בכירים ישראליים רבים שהשתתפו בקבלת פנים דיפלומטית שאירחה שגרירות רוסיה בירושלים בשבוע שעבר. יתר על כך, משרד החוץ הישראלי שתק שתיקה רועמת בכל הקשור להצהרות האנטישמיות שנעשות בשגרה על ידי פוטין ואנשיו".

"בעוד שמדינות דמוקרטית מטילות סנקציות על רוסיה ומגדירים אותה כמדינה טרוריסט המבצעת פשעי מלחמה על בסיס יום-יומי, ישראל לא מטילה אף סנקציה ואף הגבירה בשנתיים האחרונות את המסחר הבילטרלי עם המשטר ממוסקבה העקוב מדם. בזמן שתושבי אוקראינה, בכללם בני הקהילה היהודית הגדולה שלה, מדממים תחת מתקפת הטילים הרוסיים והמל"טים האיראניים, ההנהגה הישראלית מסתתרת מאחורי דמגוגיה מילולית אודות הניטרליות שלה (שאותה היא כבר לא מסתירה) ויוצרת קשרים עם הפדרציה הרוסית. במציאות, בשטח, ה"ניטרליות" לכאורה של ממשלת ישראל נחשבת לעמדה פרו-רוסית מובהקת. למרבה הצער, ממשלת ישראל מקדישה תשומת לב מועטה לדעות של הציבור שלה עצמה, ומתעלמת גם מיהדות התפוצות, שתומכת באופן חד משמעי באוקראינה ובמאבקה נגד מדינת הטרור הרוסית. אנו קוראים לממשלת ישראל לשנות את עמדתה, לתמוך באוקראינה עם אמצעי מיגון, לתמוך בחירות ובסדר הדמוקרטי העולמי. אנו מצפים מישראל להיות בצד הנכון של ההיסטוריה".   

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר