לראשונה מהיום הדרמטי

המרד בפוטין | מפקד שכירי החרב מודה שהכח יפורק וטוען: "לא ניסינו להפיל אף אחד"

בהקלטה ראשונה שפרסם מאז ניסיון המרד שלו ושל צבא שכירי החרב שלו, יבגני פריגוז'ין מנסה להסביר את התנהלותו ומודה כי עד סוף השבוע הצבא הפרטי שלו יפורק | בהמשך טען: "ניסינו למנוע את השמדת כח וגנר - לא ניסינו לבצע מרד כלשהו" (חדשות בעולם)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
פריגוז'ין (צילום: ערוץ הטלגרם של יבגני פריגוז'ין)

יבגני פריגוז'ין, מי שהיה עד לאחרונה מקורב לנשיא רוסיה פוטין והיה מפקד צבא שכירי החרב מפרסם הקלטה ראשונה שלו אחרי שהוגלה לבלארוס, זאת בעקבות ניסיון המרד שלו.

בשבת האחרונה הכריז פריגוז'ין כי הוא מוציא את כוחותיו מאוקראינה ו"עולה למוסקבה", דבר שהתפרש כניסיון מרד.

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הכריז על פריגוז'ין בוגד, מה שאומר כי פריגוז'ין היה בסכנת מוות, אלא שבהמשך הוחלט כי יוגלה.

בהקלטה שפרסם היום פריגוז'ין הודה כי כח וגנר יפורק אחרי שנים של פעילות באוקראינה, מדינות באפריקה ובמזרח התיכון.

לטענת פריגוז'ין, באירועים בשבת האחרונה לא ניסה להפיל את פוטין או לחולל הפיכה ברוסיה, אלא "ניסיון למנוע את השמדת כח וגנר, רצינו שמי שעשה טעויות במבצע המיוחד יתן דין וחשבון".

עוד טען כי אם כח וגנר היה מלכתחילה מבצע את הפלישה הרוסית לאוקראינה "אוקראינה הייתה נכבשת תוך יום".

מוקדם יותר היום דווח כי ניסיון ההפיכה ברוסיה על ידי כח וגנר היה צפוי על ידי המודיעין האמריקאי, כך עולה מדיווח ברשת CNN וה"וושינגטון פוסט".

העיתונים הנחשבים אומרים, כי כבר לפני כשבועיים זיהה המודיעין האמריקאי התארגנות שרמזה על כך שיבגני פריגוז'ין מתכנן מהלך צבאי לא צפוי כנגד הממשל במוסקבה.

על פי הדיווח, המודיעין האמריקאי זיהה מאמצע החודש הנוכחי שכח ווגנר אוגר כלי נשק ותחמושת באופן לא אופייני, מה שהיה עלול לרמוז על אפשרות של ניסיון הפיכה כנגד הממשל הרוסי.

ה-CIA שזיהה את ההתנהלות החריגה, העביר את הדיווח לפנטגון, לבית הלבן, למחלקת המדינה ולקונגרס האמריקאי. כל אותם גופי ממשל ראשיים בארה"ב בחרו שלא להתערב בענייניה הפנימיים של רוסיה, והידיעה לא דלפה החוצה עד לתחילת ניסיון ההפיכה בליל שבת האחרון.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר