כוחות מיוחדים הוזעקו

צרפת בוערת: המהומות נמשכות, הצתות בעשרות ערים. תיעוד

לאחר ההרג המתוקשר של הנער בן ה-17 על ידי שוטר ביום שלישי האחרון המהומות בצרפת נמשכות, נשיא צרפת מכנס קבינט חירום | בתי ספר, תחנות משטרה ועיריות הוצתו על ידי פורעים במהלך הלילה | כוחות מיוחדים הוזעקו לבית כלא במדינה לאחר שמפגינים ניסו לפרוץ פנימה | שר הפנים של צרפת: "בושה למי שלא קרא להרגיע את הרוחות" (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
תחנות משטרה הוצתה במדינה (צילום: לפי סעיף 27א)

הלילה השני לפרעות בצרפת: לאחר הריגתו של הנער בן ה-17 על ידי שוטר ביום שלישי האחרון המהומות בצרפת נמשכות ואף מתחזקות. הלילה (בין רביעי לחמישי) מתפרעים הציתו רכבים ובניינים ציבוריים בעשרות ערים במדינה במחאה על הרג הנער.

לפי דיווחים שמגיעים מהרפובליקה, עיקר המהומות היו במחוז פריז -'איל דה פראנס', שם על פי הדיווחים המפגינים התעמתו עם שוטרים, זרקו לעברם אבנים והציתו רכבים ובנייני ממשל ברחבי המחוז.

הצתת תחנת משטרה בעיר בניולה (צילום: לפי סעיף 27א)

שר הפנים דרמנין הודיע הבוקר כי במהלך הלילה נעצרו כ-150 איש בכל רחבי המדינה כאשר שלושים וחמישה מתוכם רק במחוז פריז והמספר הזה צפוי לעלות. עוד אמר שר הפנים בהודעה הבוקר: "לילה של אלימות בלתי נסבלת נגד סמלי ממשל: עיריות, בתי ספר ותחנות משטרה מוצתות או מותקפות, 150 מעצרים".

בציוץ הבוקר כתב עוד שר הפנים מילות תמיכה עבור כוחות הביטחון ש"מתמודדים באומץ". השר הוסיף: "בושה לאלו שאינם קוראים לרגיעה".

עיתונים ואתרי חדשות בצרפת הגדירו את המצב במדינה ככאוס. בעיתון "לה פיגארו" דווח על כינוס חירום של קבינט על ידי הנשיא כדי לדון במצב.

עוד דווח בעיתון הנחשב על ניסיון הברחת אסירים על ידי מתפרעים בעיר פרן. על פי הדיווח, מתפרעים ניסו בכוח להיכנס לבית המעצר והתעמתו עם כוחות הביטחון שהובהלו למקום. בעקבות האירוע החריג אף הוזעק כוח ה'רד' - כוחות מיוחדים המיועדים בשגרה לטיפול בחטיפות ואירועי טרור.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר