כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
2 מיליארד דולר הפסד

שוב מסתבכת: חרמות ענק בארצות הברית נגד חברת הגלידה "בן אנד ג'ריס"

כמעט שנתיים אחרי שעמדה בעין סערה בארץ כשהחליטה לא למכור ביהודה ושומרון, חברת הגלידה שוב מסתבכת עם חרמות ענק נגדה בארצות הברית (עולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
בן אנד ג'ריז (צילום: shutterstock)

שבט אינדיאני דורש מחברת הגלידות האמריקאי להחזיר להם את האדמה הכבושה לכאורה, עליה יושב מטה החברה בוורמונט, בתגובה לציוץ שפרסמה החברה.

הכל התחיל ביום העצמאות האמריקאי - ה-4 ביולי. חברת הגלידות "בן אנד ג'ריס" שדוגלת ב"שלום אהבה וגלידות", קראה לציבור ולממשל האמריקני לקחת אחריות ולהשיב לאינדיאנים את האדמות הכבושות.

בציוץ נכתב: "ארה"ב נבנתה על אדמות אינדיאניות כבושות, השנה, בואו נתחייב להשיב אותן". הציוץ עורר זעם רב ברחבי ארצות הברית, ואף הביא לתגובת חרם מצד רבים מתושבי ארה"ב שראו בכך קריאת תיגר על זכותם של המתיישבים האמריקאים במאה ה-19.

על פי הדיווחים, חברת 'יונילוור' האם, הפסידה מניות בשווי של כמעט 2 מיליארד דולר מאז מסרה החברה את ההודעה, בעקבות קריאות לחרם.

הציוץ השנוי במחלוקת (צילום מסך טוויטר בן אנד ג'ריז)

אלא שכאן לא מסתיים הסיפור. שבט אינדיאני בשם 'קוסאק אבנאקי' ששמע את הודעת החברה, הביע את דרישתו שהחברה תחזיר לילידים את השטח עליו יושב מטה החברה במדינת וורמונט. לטענת השבט, השטח נכבש על ידי ארצות הברית ובמקור שייך לילידים, וקורא לחברה לקיים בעצמה את הערכים בהם היא דוגלת כהודעתה, כך עולה מדיווח ב'ניוזוויק'.

הצ'יף האינדיאני דון סטיבנס שטוען לבעלות ההיסטורית על הקרקע אומר, שלמרות ההצהרה של בן אנד ג'ריז, החברה לא יזמה פנייה אליו בנוגע להחזרת הקרקע הגנובה.

וזאת אינה הפעם הראשונה שבן אנד ג'ריס מסתבכת עם אמירות שנויות במחלוקת. כזכור, לפני שנתיים עמדה החברה בסערה ענקית שחצתה את גבולות ישראל לאחר החלטתה דאז להפסיק את מכירת הגלידות בשטחי יהודה ושומרון כשהיא מפעילה לחצים אדירים על הזכיין הישראלי.

יוזכר, שהזכיין הישראלי של הגלידה בארץ קרא אז לתושבי המדינה לחזק את המותג "בן אנד ג'ריז" בישראל כתגובה למהלך של בן אנד ג'ריז העולמית.

מבן אנד ג'ריז לא נמסרה תגובה לרשתות התקשורת השונות שפרסמו את פניית הילידים.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר