כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
אחרי האיומים על "עימות גרעיני"

שיא של כל הזמנים: צפון קוריאה שיגרה טיל ארוך טווח ליד יפן

הבוקר ביצעה צפון קוריאה שיגור של טיל מתקדם שהגיע סמוך ליפן | מדובר בשיוט הארוך ביותר מבחינת הזמן שבוצע אי פעם על ידי צבאו של קים ג'ונג און | ההתגרות מגיעה לאחר איומים בתחילת השבוע של פיונגיאנג כנגד ארצות הברית | בעקבות השיגור כינסה דרום קוריאה את המועצה לביטחון לאומי במדינה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
שיגור טיל בליסטי בצפון קוריאה (צילום: צפון קוריאה)

קים ממשיך להתגרות במערב: ניסוי טילים נוסף של צפון קוריאה הבוקר (רביעי) בטיל ארוך טווח.

לפי הדיווח, צפון קוריאה שיגרה טיל מתקדם ששייט באוויר במשך 74 דקות, ועבר מרחק של כ-1000 קילומטרים. זהו השיוט הארוך ביותר מבחינת הזמן של טיל ניסוי צפון קוריאני אי פעם.

הטיל נפל ליד חופי יפן מחוץ לטריטוריה והמים הבינלאומיים של המדינה. עם זאת המערב רואה זאת כהתגרות נוספת חמורה של הממשל בפיונגיאנג.

בעקבות השיגור, נשיא קוריאה הדרומית קיים כינוס חירום של המועצה לביטחון לאומי של המדינה למרות שהייתו בווילנא במסגרת פסגת מדינות נאט"ו. הנשיא יון סוק יול קרא ל"סולידריות בינלאומית עמוקה" כדי להתמודד עם האיום מצפון.

ראש ממשלת יפן ביקש מאנשיו להיערך לאירועים לא צפויים, כלשונו. מזכיר ממשלת יפן אומר שבהמשך צפויה פגישה מרובעת בין ארבעת מנהיגי המדינות: יפן, קוריאה הדרומית, אוסטרליה וניו זילנד.

השיגור החריג מגיע לאחר שבתחילת השבוע האשים ממשלו של קים ג'ונג און את ארצות הברית בהפרת המרחב האווירי שלה על ידי "מטוסי ריגול אמריקאיים". המדינה המבודדת אף איימה ליירט את המטוסים ואמרה שההתנהגות האמריקאית מקרבת "עימות גרעיני". ארצות הברית מצידה הכחישה ואמרה שהיא פועלת לפי הסטנדרטים המותרים וכי לא הפרה את המרחב האווירי הצפון קוריאני.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר