כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
לקראת יום העצמאות הצרפתי

שירותי המודיעין בצרפת חוששים מחידוש המהומות במדינה 

לקראת חגיגות יום הבסטיליה שיצוין ביום שישי הקרוב, נחשף מסמך של המודיעין הפנימי בצרפת בו צוין חשש להתפתחות מחודשת של המהומות | ה-14 ביולי הוא יום העצמאות הצרפתי ומתאפיין פעמים רבות במהומות והצתות בעיקר בליל החג (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
המהומות בצרפת (צילום: מסך, מתוך הרשתות החברתיות)

המודיעין הצרפתי מזהיר מפני חידוש המהומות לקראת יום הבסטיליה הקרוב, כך דווח באתר החדשות הצרפתי BFMTV.

באתר החדשות הפופולארי הובאו דברים שכנתבו במסמך רשמי של המודיעין הפנימי בצרפת. במסמך הסודי הובע החשש מפריצה מחודשת של המהומות שצרפת ידעה בשבועות האחרונים, לאחר מותו של הנער האלג'יראי נאהל בן ה-17.

לפי הדיווח, הצרפתים חוששים ממהומות שעלולות להתרחש "בלילות שבין ה-13 ל-16 ביולי הקרוב". אנשי המודיעין מזהירים מפני תופעות שעלולות להתרחש, בהן הצתות של מבנים ציבוריים ותחנות משטרה, השחתת רכוש ציבורי ותקיפת שוטרים על ידי התארגנויות מסיביות.

המטס המסורתי ביום הבסטיליה (צילום: shutterstock)

חשש נוסף עלה במסמך מפני תופעה של הפעלת זיקוקים בכינון ישיר כנגד כוחות הביטחון. על מנת להימנע כמה שאפשר מהתופעה, הוחלט בצרפת בימים האחרונים לאסור בסוף השבוע הקרוב "נשיאה, מכירה או שימוש במרגמות זיקוקים בכל אופן שהוא".

כזכור, וכפי שסוקר בהרחבה ב'כיכר השבת' לפני כשבועיים פרצו בצרפת מהומות ענק ששיבשו את החיים במדינה והביאו לאלפי מעצרים, בעקבות מותו של נער בן 17 שנהרג על ידי שוטר. נשיא צרפת עמנואל מקרון כינס באופן חריג קבינט מיוחד בה דנו על המצב הרעוע במדינה.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר