כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
אחרי כישלון המרד

פרטים חדשים מהפגישה הסודית של פוטין עם מפקד כוח וגנר

לאט לאט מתגלים פרטים נוספים על אודות מה שהיה בפגישה הסודית בין פוטין למפקד כח וגנר, ימים ספורים לאחר כישלון המרד | לפי הדיווח פוטין הציע לכוחות להמשיך באותה יחידה במלחמה באוקראינה. מה השיב לו פריגוז'ין | ומי הוא המחליף שיעמוד בראש הכוח? הפרטים המלאים (מלחמה) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
פריגוז'ין (צילום: ערוץ הטלגרם של יבגני פריגוז'ין)

לאחר שפורסם דבר הפגישה הסודית שהתקיימה בין פוטין למפקד כוח וגנר המורד, כעת מגיעים פרטים נוספים לגבי מה שנאמר בחדר הסגור.

לפי הדיווח בעיתון שבשליטת ממשלת רוסיה - ה'קומרסנט', פוטין פנה למפקדים ושאל אותם אם הם מעוניינים להמשיך במלחמה באוקראינה באותה יחידה כפי שהיה עד כה. העיתון מדווח כי בשלב הזה, פריגוז'ין דחה את ההצעה של נשיא רוסיה אף מבלי ששאל את עמיתיו או התייעץ עימם בנושא. פוטין אמר אז "הכול מאוד ברור עבור הרוסים: לוחמי וגנר נלחמו בכבוד, העובדה שהם נגררו לאירועים הללו היא מצערת".

בשלב מסוים בדבריו רמז פוטין שאין לכוח וגנר ישות משפטית חוקית ברוסיה.

הפרשנים בעולם מנסים להבין את כוונתו של פוטין אם היה בכך איום מרומז או להיפך: מעצם העובדה שכח ווגנר אינו גוף קיים מבחינה רוסית רשמית, לא ניתן יהיה להאשים את חברי הקבוצה במרד. מצד שני ייתכן ויש בכך כדי להאשים כל אחד בנפרד אודות השתתפותו במרד ללא קשר לארגון כזה או אחר.

פוטין הוסיף לכתב ה'קומרסנט': "אני אנסח את זה כך בזהירות רבה...מצד אחד בפגישה איתם הערכתי את מה שהם עשו בשדה הקרב ומצד שני על מה שהם עשו ב-24 ביוני. שלישית הצעתי להם אופציות אפשריות להמשיך בלחימה".

ולדימיר פוטין (צילום: הקרמלין)

המחליף שככל הנראה יעמוד בקרוב בראש קבוצת ווגנר הוא 'אנדריי טרושב' המכונה "שיער אפור". טרושב הוא מפקד מחלקת המבצעים של הקבוצה וגם ממייסדיה. הרעיון של פוטין להכתירו במקום פריג'ז'ין עלה במהלך הפגישה עם המפקדים של ווגנר, שהנהנו בראשם לאות הסכמה.

טרושב בן השבעים הוא קולונל רוסי בדימוס שלחם לצד כוח ווגנר במלחמות רבות. הוא מעוטר במסדר האומץ הרוסי פעמיים וידוע כמי שסייע רבות למשטר אסד בתקופת מלחמת האזרחים במדינה.

האיחוד האירופי פרסם בשנת 2021 מסמך חריף אודות המפקד הרוסי: "אנדריי טרושב מעורב ישירות בפעולות הצבאיות של קבוצת וגנר בסוריה. הוא היה מעורב במיוחד באזור דיר א-זור. ככזה, הוא תורם תרומה מכרעת למאמץ המלחמתי של בשאר אל-אסד ולכן תומך במשטר הסורי", כך נכתב על ידי האיחוד במסמך שנגע לסנקציות של המערב על רוסיה, בעקבות מעורבותה במלחמת האזרחים העקובה מדם בסוריה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר