כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
צפו בתיעוד 

שריפה מסתורית פרצה במחסן נשק בקרים | רוסיה תקפה נמל אוקראיני

דיווחים ברוסיה על מחסן נשק של צבא פוטין שעלה באש, סרטונים של להבות ענק ופיצוצי משנה רצו ברשת מעומק רוסיה | במקביל למתקפה בקרים תקיפת ענק של טילי שיוט ומל"טים מתאבדים כנגד עיר הנמל אודסה, לאחר פקיעת הסכם התבואה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
השריפה, הבוקר (צילום: לפי סעיף 27א)

שוב תקיפה אוקראינית? מחסן נשק בחצי האי קרים עלה באש, ופיצוצי משנה נשמעו בכל האזור, כך מדווחים הבוקר (רביעי) ברוסיה.

בעקבות השריפה, החליטו הרשויות לפנות כ-2000 תושבים ממחוז קירובסקה שבחצי האי קרים - אזור שנכבש על ידי רוסיה כבר בשנת 2014. "מתוכנן לפנות באופן זמני את תושבי ארבעה כפרים - מדובר ביותר מ-2,000 בני אדם", מסר סרגיי אקסיונוב מושל חצי האי קרים.

גורמים המקורבים לשלטון ברוסיה מסרו שמדובר בתקיפה אווירית אוקראינית אך המידע לא אומת ובאוקראינה שומרים על שתיקה.

תושבים הסמוכים לאזור הפיצוץ מדווחים שמחסן הנשק המשיך לבעור במשך שלוש שעות רצופות, במהלך הבעירה נצפו גם פיצוצי משנה רבים. גם ברשתות החברתיות רצו סרטונים רבים בהם נצפית הבעירה של המחסן, חלקם צולמו באור יום וחלקם בחשכת הלילה, מה שמעיד על אורך הזמן שהאירוע נמשך.

במקביל למתקפה המיוחסת לאוקראינה הגיעו דיווחים על תקיפה, הפעם של רוסיה כנגד עיר הנמל אודסה. הנמל של אודסה משמש את אוקראינה לייצוא סחורה ותבואה.

עיר הנמל אודסה (צילום: shutterstock)

מתקפת הענק על העיר הדרומית בוצעה על פי הדיווחים על ידי עשרות טילי שיוט ומלטי"ם מתאבדים. תמונות של חלונות שבורים ונזק אורבני רצו ברשתות החברתיות, כמו גם סרטונים בהם נראים לכאורה טילי השיוט במעופם כשהם עושים את דרכם לאודסה.

המתקפה על עיר הנמל אינה באה במקרה. בימים האחרונים פורסם כי הסכם התבואה בין רוסיה לאוקראינה פקע, ומעתה לא ניתן לאוקראינים מסדרון בטוח לייצוא הענק של תבואתה, דבר שעלול לגרום למחסור עולמי בחיטה. נראה כי רוסיה החליטה להעביר מסר לאוקראינים שבלי הסכם אין סחר, וכי לא תוכל להמשיך במסחר התבואה באופן חד צדדי.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר