כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"השואה - לא אנטישמיות"

דוברת משרד החוץ הרוסי: "צאצאיהם של ניצולי השואה הפכו לסניגורים של נאצים" 

דוברת משרד החוץ הרוסי מריה זכרובה פרסמה מאמר בו כתבה בין השאר שחשיבות זיכרון השואה "אינו חשוב בגלל שהנאצים הרגה עדה כזו או אחרת אלא בגלל האפליה על רקע אתני" (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
דוברת משרד החוץ של רוסיה מריה זכרובה (צילום: shutterstock)

דוברת משרד החוץ הרוסי מריה זכרובה מעוררת היום סערה דיפלומטית, לאחר דברים שפרסמה בהצהרתה.

בדבריה אמרה זכרובה בין השאר שהיות וגרמניה מעבירה כספי שילומים אך ורק ליהודים ולא לרוסים שסבלו מהמצור על לנינגרד, נוצר מצב שחלק מהאנשים שמקבלים כספי שילומים הם אנשים שסייעו לנאצים.

עוד פרסמה הצהרה בעלת ריח אנטישמי יוצא דופן ואמרה: "אתם יודעים למה חשוב לזכור את השואה? לא בגלל שהנאצים הרגו עדה ספציפית אחת או יותר, אלא בגלל שאפליה לרעה של אנשים על רקע אתני היא לא אופציה", כאשר בדבריה היא הופכת את הרציחה השיטתית של שישה מיליון יהודים ל"אפליה על רקע אתני".

בנוסף לאמירה החמורה, הוסיפה דוברת משרד החוץ בהתייחסה לישראל ויחסה למלחמה באוקראינה: "החלק הגרוע ביותר הוא שכיום צאצאיהם של הקורבנות הפכו לסנגוריהם של אלה שהרגו את אבותיהם", במילים אחרות, היהודים שתומכים באוקראינה - לטענתם נאצים, תומכים בעצם במשטר הנאצי שאחראי על רצח יהודי אירופה.

כניסה למחנה העבודה באושוויץ. לטענת הרוסים: "אפליה" (שאטרסטוק)

משרד החוץ כתב בתגובה: "אנו מתנגדים לכל ניסיון לעיוות וזילות שואה ובמיוחד כאלו העושים שימוש פוליטי באסון הגדול ביותר של העם היהודי".

משרד החוץ הוסיף: "נושא שימור זיכרון השואה הינו מאבק גלובאלי ומתמשך. השואה הייתה אירוע טראומטי וחורבן אנושי עצום. היא הייתה ניסיון להשמיד את העם היהודי, וליצור עולם ללא יהודים. לא ניתן לטשטש את זוועות השואה וייחודה כרצח תעשייתי ושיטתי שהביא להשמדתם של 6 מיליון יהודים".

מ'יד ושם' הפנו לכתבה של ה'ג'רוזלם פוסט' בה נכתב על ידי ההיסטוריון היהודי ד"ר ארקאדי זלצר, שרוסיה עושה שימוש מניפולטיבי בשואה לצורך המלחמה שלה באוקראינה ומדיניותה ועושה השוואה מוטעית בין יחס המערב לרוסיה, לרצח שיטתי של מיליוני יהודים.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר