מזג אוויר משוגע

בדרום איטליה - גל חום לוהט עם קרוב ל-50 מעלות | בצפונה - הרוגים מסופות גשמים

תושבי איטליה, כמו רבים משכניהם באירופה, מתמודדים עם טמפרטורה קיצונית וגל שריפות הפוקד את המדינה | במקביל, בצפון המדינה דווח על גשמים עזים ושיטפונות שאף הביאו להרוגים | מצב החירום ברודוס שביוון נמשך כל העת (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
כיבוי השריפות על ידי הכוחות האיטלקיים (צילום: כיבוי אש של איטליה)

מזג אוויר חריג: גל חום שמסרב לעזוב את אירופה חורך בדרכו אזורים רבים כולל באיטליה ובאי רודוס שביוון כפי שדווח בימים האחרונים.

מזג האוויר הקיצוני מביא אתו תוצאה של שריפות רבות שמשתוללות ברחבי אירופה, כמו באי האיטלקי סיציליה וליתר דיוק בעיר פאלמרו, שם דווח על שריפות עזות שמשתוללות באזור וגרמו לסגירתו של נמל התעופה הבינלאומי בעיר.

בסיציליה נמדדה בימים האחרונים טמפרטורה קיצונית של 47.6 מעלות, מה שהביא ככל הנראה לדליקות החריגות.

במקביל למצב בדרום, בצפון דווקא דווח על גשמים עזים והצפות שהביאו להרס רב ואף גרמו למותם של שני בני אדם. כמו כן דווח על מטוס של חברת 'דלתא איירליינס' שעשה את דרכו לניו יורק ונאלץ לנחות ברומא בגלל פגיעת ברד.

בעיר מילאנו דווח על קריסת עצים, חסימת כבישים ושיבוש התנועה בעקבות הצפות וברד שניתך על העיר. בעקבות הרוחות העזות גגות של בתים נעקרו ממקומם, ושני בני אדם כאמור איבדו את חייהם בערים ברשה ומונזה שבצפון איטליה מעצים שקרסו עליהם.

מצב החירום ברודוס שביוון נמשך אף הוא ורשויות הכיבוי מתקשות להשתלט על השריפות שפקדו את האי. מבצע פינוי התיירים ותושבי המקום ממשיך על העת על ידי הרשויות שהגדירו את המבצע כ"גדול ביותר בתולדות המדינה". יותר מ-30,000 בני אדם תיירים ומקומיים פונו מהאי - במטוס או דרך הים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר