"נזקים חמורים" 

בעיר אודסה: מבנה של ארגון יהודי נפגע מטילים שרוסיה שיגרה

על רקע התקיפות הרוסיות בעיר אודסה שקורות כמעט בכל יום, מאוקראינה מגיע דיווח על מבנה של ארגון יהודי בינלאומי שספג פגיעה חמורה מנפילת טיל | הדיווח מתאר "נזקים חמורים" שנגרמו למבנה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
אזרח אוקראיני על רקע הריסות באודסה, אילוסטרציה (צילום: קוסטנטין ליברוב ולדה ליברובה / ערוץ הטלגרם של הנשיא זלנסקי)

ביום ראשון האחרון, באחת מהתקיפות הרבות על העיר אודסה נפגע מבנה השייך לארגון היהודי הבינלאומי 'הלל', שפועל ליצור קהילות של סטודנטים יהודים ברחבי העולם, למרבה המזל לא היו נפגעים בנפש.

לפי הדיווח נזקים חמורים נגרמו למבנה וזאת הפעם השנייה שמבנה של הארגון נפגע מטילים רוסיים, כאשר הפעם הקודמת הייתה בעיר חרקוב במהלכה המבנה הושמד לחלוטין.

הפעם, הנזקים המדוברים אמנם משמעותיים אך ככל הנראה ניתנים לתיקון, לאחר שהטיל גרם לתקרה לקרוס כמו גם נזק משמעותי לדלת ולחלונות.

"אנחנו שבורי לב לשתף אתכם שמשרדי הלל ניזוקו משמעותית כתוצאה ממתקפה של טילים רוסים ביום ראשון האחרון. לשמחתנו לא היו נפגעים", פרסם הארגון היהודי אמש (שלישי).

העיר אודסה מתמודדת בשבוע האחרון עם מתקפות טילים על בסיס יומיומי בעקבות תום התוקף של הסכם התבואה בין רוסיה לאוקראינה במסגרתו אופשר מעבר התבואות בים השחור דרך הנמל בעיר. כעת, לאחר שההסכם הסתיים, כוחותיו של פוטין תוקפים באופן מכוון את העיר באמצעות מלטי"ם וטילי שיוט כדי למנוע מאוקראינה ייצוא תבואה ללא הסכם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות