"בכל הפרמטרים" | סקירה

סקר 'ניו יורק טיימס': דונלד טראמפ מוביל בפער עצום לקראת הפריימריז הרפובליקני

לפי סקר שביצע העיתון 'ניו יורק טיימס', הנשיא לשעבר דונלד טראמפ, שהחליט להתמודד שוב לנשיאות ארה"ב, מוביל בפער ענק על כל מתחריו הרפובליקנים, שרובם נחשבים לאוהדי ישראל - לקראת הפריימריז הפנימיים במפלגה | אלו המספרים והתרחישים (חדשות בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הנשיא לשעבר טראמפ (שאטרסטוק)

למרות המעצר המתוקשר וכתבי האישום נגד נשיא ארה"ב לשעבר, מסקר שביצע העיתון 'ניו יורק טיימס' - שלא נחשד באהדת טראמפ, עולה כי דונלד טראמפ מוביל בפער ניכר בקרב מצביעי המפלגה הרפובליקנית לעומת כל מתחריו, לקראת בחירות הפריימריז, שיקבעו מיהו מועמד הרפובליקנים לנשיאות ארה"ב בשנה הבאה.

לפי 'ניו יורק טיימס' המגמה לטובת טראמפ בולטת כמעט בכל אזור דמוגרפי או אגף אידאולוגי של מצביעי הימין בארה"ב.

מנתוני הסקר עולה שבכוונת 54% מכלל האמריקאים המזדהים כרפובליקנים להצביע לנשיא לשעבר דונלד טראמפ, לעומת שבעה עשר אחוז בלבד שמתכוונים להצביע למועמד הימין 'דה-סנטיס' שנמצא במקום השני בסקר - הפרש ענק של 37%.

מקום שני. דה-סנטיס (צילום: shutterstock)

סגן נשיא ארה"ב לשעבר מייק פנס ושליחת ארה"ב לאו"ם לשעבר ניקי היילי - הזכורה היטב לישראלים עקב דעותיה התומכות באופן בלתי מתפשר בישראל - עומדים שניהם עם 3% בלבד מכוונות ההצבעה של אנשי הימין בארה"ב.

העיתון מציין כי במהלך הסקר נשאלו המצביעים במי בכוונתם לבחור כמועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב, במידה וכל מתחריו של דה-סנטיס יפרשו מהמרוץ ויישארו רק האחרון ודונלד טראמפ בקרב ראש בראש. תוצאות הסקר הזה העלו תמונה דומה לפיה דונלד טראמפ יוביל עם 62% ביחס ל'דה-סנטיס' שיקבל 31% בלבד של קולות רפובליקניים.

נראה כי למרות מצבו המשפטי של דונלד טראמפ האחרון מצליח להתייצב בדעת הקהל של מצביעי הימין בארה"ב, ונכון לעכשיו קיים סיכוי גדול לקרב ראש בראש ביידן-טראמפ בבחירות לנשיאות ארה"ב בשנה הבאה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר