אחרי הניסוי של טיל השיוט

רודן מטורף: קים ג'ונג און פיטר את הרמטכ"ל וקרא לעם הקוריאני - "להתכונן למלחמה" 

המנהיג המטורף של צפון קוריאה החליט לפטר את הרמטכ"ל שלו ובכירים נוספים בשורות הצבא הצפון קוריאני | באופן מתגרה - אך ברצינות מוחלטת, קרא לעם שלו "להתכונן למלחמה" | הדיווחים מגיעים לאחר תקופה שבה המשטר הצפון קוריאני מתגרה במערב בין השאר בניסוי של טיל שיוט שבוצע רק לאחרונה (עולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הרודן הצפון קוריאני (צילום: סוכנות הידיעות בצפון קוריאה)

הרודן הצפון קוריאני הורה אמש (רביעי) על פיטוריו של הרמטכ"ל של צפון קוריאה הגנרל פאק סו איל ואף קרא בכינוס צבאי "להתכונן למלחמה", כך מסרה סוכנות הידיעות הממלכתית בצפון קוריאה.

במהלך הכינוס הצבאי אמש, החליט קים ג'ונג און - רודן צפון קוריאה לערוך מחדש את שורות בכירי הצבא שלו, וזאת עד לגנרל הבכיר ביותר ששימש עד עתה בתפקיד ראש הצבא. הוא הוחלף בגנרל 'רי יונג ג'יל' ששימש עד עתה כסגנו.

בנוסף למשחק ההחלפות של קודקודי הצבא שאינו דבר נדיר במיוחד בצפון קוריאה, המנהיג העליון אף מסר שעל ארצו "להתכונן למלחמה". הדברים באים על רקע תרגיל משותף של ארה"ב ודרום קוריאה שאמור להתקיים בקרוב.

מומחה לצפון קוריאה מסיאול (דרום קוריאה) מסביר ל-CNN את המשמעות מאחורי מהלך הפיטורין, ומשווה את המצב לרוסיה: "קים ג'ונג און מחליף בתדירות משרות מנהיגות מתחתיו כדי למנוע את הופעתו בצפון קוריאה של אדם כמו יבגני פריגוז'ין, שערער על סמכותו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לאחר שצבר שליטה אישית בנכסים פיננסיים ונאמנות בקרב הכוחות המזוינים", מסר המומחה לרשת החדשות.

רודן צפון קוריאה עם אנשי צבא (צילום: הטלוויזיה הממלכתית של צפון קוריאה )

עוד דווח ב-CNN, כי במסמך הפרוטוקול הרשמי מהישיבה הצבאית שהתקיימה אמש, הסעיף העיקרי שהפיע עסק במוכנות למלחמה קרובה.

כזכור, לפני פחות מחודש דווח כי צפון קוריאה שיגרה טיל מתקדם ששייט באוויר במשך 74 דקות, ועבר מרחק של כ-1000 קילומטרים. דווח כי זהו השיוט הארוך ביותר מבחינת הזמן של טיל ניסוי צפון קוריאני אי פעם.

הטיל נפל ליד חופי יפן מחוץ לטריטוריה והמים הבינלאומיים של המדינה. עם זאת המערב ראה בכך התגרות נוספת חמורה של הממשל בפיונגיאנג.

בעקבות השיגור דאז, נשיא קוריאה הדרומית קיים כינוס חירום של המועצה לביטחון לאומי של המדינה. הנשיא יון סוק יול קרא ל"סולידריות בינלאומית עמוקה" כדי להתמודד עם האיום מצפון.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר