אדיבות שעלתה ביוקר 

ארה"ב: ילד נפל לעומק של 30 מטרים ב'גרנד קניון' - ושרד

הילד שהיה בטיול עם משפחתו איבד את האחיזה ונפל מצוק באחד המקומות המסוכנים בעולם - אך שרד את נפילת ה-30 מטרים | הוא פונה לבית החולים באמצעות מסוק ושוחרר מאז | וזה מה שהוא סיפר לאחר שהתעורר (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
עמק ה'גרנד קניון' בארה"ב (צילום: shutterstock)

נס: אין מילה יותר מדויקת לתאר את האירוע הזה שהתרחש ב'גרנד קניון' שבאריזונה, ארה"ב. ילד שנפל מצוק לעומק של שלושים מטרים, שרד את הנפילה - ונותר בחיים.

האירוע החריג התרחש ביום שלישי האחרון ב'גרנד קניון' שנחשב לאחד מהקניונים העמוקים והמסוכנים בעולם, השוכן במדינת אריזונה, ארה"ב.

לפי הדיווח של ה-BBC שהביא את הסיפור, ילד בשם וויאט קאופמן בן 13 שהיה בטיול על שפת הקניון הענק עם משפחתו, זז מהמקום בו עמד על מנת לאפשר לתיירים אחרים להצטלם. לצורך כך הוא כרע על ברכיו ונאחז בסלע בסמוך לשפת הצוק, ולאחר מכן איבד את אחיזתו - ונפל לעומק הקניון.

למרות שנפילה מסוג זה באתר המסוכן שרבים איבדו בו את חייהם - מסתיימת בדרך כלל במוות מיידי, צוותי ההצלה לא אמרו נואש ועמלו במשך שעתיים תמימות על מנת לחלץ את הילד.

בתחילה חשבו הצוותים לחלץ את הילד באמצעות מסוק, אך בגלל הטופוגרפיה הקשה של המקום המדברי והתלול הדבר לא התאפשר, ועשרות מחלצים הצטרפו למשימת החילוץ באמצעות 'סנפלינג'. לאחר הפינוי מעומק הקניון הוא פונה באמצעות מסוק לבית החולים.

לאחר החילוץ המוצלח התברר בבית החולים שהילד שבר תשע חוליות, קרע את הטחול, שבר את ידו ואחת הריאות קרסה. למרות הפציעות הקשות, הצליחו הצוותים להציל את חייו.

לאחר שהתעורר תיאר את תחושותיו: "אחרי הנפילה, אני לא זוכר כלום אחרי זה", אמר לתחנת הטלוויזיה של פיניקס בזמן שהיה בבית החולים.

"אני רק זוכר שקצת התעוררתי והייתי בחלק האחורי של אמבולנס והגעתי לכאן". אביו הודה נרגשות לצוותי החילוץ והצוות הרפואי שהצילו את חיי בנו: "אנחנו אסירי תודה על העבודה של כולם", אמר אביו של וויאט, בריאן קאופמן, שהיה בביתו שבמדינת דקוטה הצפונית בזמן התאונה. "יש לנו מזל שאנחנו מביאים את הילד שלנו הביתה במכונית במושב הקדמי במקום בקופסה", תיאר את תחושותיו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר