ברקים בלב האש 

הר געש באיטליה התפרץ; שדה התעופה בעיר סמוכה נסגר | תיעוד מההתפרצות המרהיבה

התפרצות הר הגעש הפעיל 'אתנה' שבאיטליה הביאה לשיבושים בלוח הטיסות בשדה תעופה סמוך בגלל אפר מסוכן באוויר | ההתפרצות התרחשה ביום ראשון בערב בהר הגעש שנחשב לפעיל ביותר באירופה | צפו בתיעוד (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ההתפרצות (צילום: לפי סעיף 27א)

תיעוד מרהיב שרץ ברשת מראה את פעילותו היום (שני) של הר הגעש 'אתנה' השוכן במזרח האי סיציליה שבאיטליה. לפי הדיווחים, ההתפרצות החלה בשעות הלילה של יום ראשון, ותיעודים רבים של ההר בוער באש עלו לרשתות החברתיות.

בעקבות ההתפרצות האופיינית של הר הגעש הפעיל ביותר באירופה, נאלץ שדה התעופה בעיר הסמוכה 'קטניה' לסגור את שעריו מחשש לבעיות בטיחות בטיסה, בגלל האפר הרב כיסה את כל האזור: "עקב התפרצות של אתנה כל היציאות וההגעות מבוטלות עד השעה 20:00", הודיע ​​נמל התעופה בטוויטר, וביקש מהנוסעים ליצור קשר עם חברת התעופה שלהם לקבלת מידע נוסף.

הר הגעש אטנה בסמוך לעיר קטניה (צילום: גוגל ארץ)

'אתנה' הוא הר געש פעיל השוכן באי סיציליה, איטליה, ומתנשא לגובה של 3324 מטרים. הוא נחשב להר הגעש הפעיל והגבוה ביותר באירופה כולה, והוא התפרץ מספר פעמים בשנים האחרונות, כאשר במקביל להתפרצויות נוצרים שיבושים בטיסות באזורים בגלל האפר שנישא באוויר למרחקים.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר