"רק חצי שרדו"

מחריד: שלושה בני אדם מתו - בגלל ששתו מילקשייק 

המשקה הפופולארי בארצות הברית שנמכר באחד הסניפים של רשת מזון מהיר, אחראי למותם של שלושה בני אדם שלגמו מהמשקה | משרד הבריאות האמריקאי קורא למי ששתה את המשקה: "בואו להיבדק" (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
מילקשייק (צילום: shutterstock)

שלושה בני אדם איבדו את חייהם בארצות הברית לאחר ששתו משקה מילקשייק שהיה נגוע בחיידק ה-"ליסטריה", כך דווח בימים האחרונים. משרד הבריאות האמריקאי אישר היום (שלישי) את הממצאים.

הסיפור התרחש במדינת וושינגטון בעיר טקומה, בסניף של רשת המזון המהיר 'frugals'. לפי משרד הבריאות האמריקאי, מבדיקה שנערכה לאחר האסון התברר כי חיידק ליסטריה נמצא במכונת הגלידה של הסניף לאחר שלא נוקה כראוי, והוא זה שאחראי למוות המיותר והאשפוזים של לקוחות הסניף.

שלושה אחרים ששרדו, אושפזו בין 27 בפברואר ל-22 ביולי ובדיקות גנטיות מהחיידקים בתוך המילקשייקים הראו שזה אותו זן של ליסטריה שגרר את כלל האשפוזים, אומרים במשרד הבריאות.

בנוסף, המליץ משרד הבריאות האמריקאי לכל מי שרכש מילקשייק בתאריכים שבין ה-29 במאי ועד ה-7 באוגוסט וחווה תסמיני הידבקות כגון חום, כאבי שרירים או בחילות והקאות, לגשת לבדיקה רפואית שתקבע אם אכן נדבק בחיידק המסוכן.

נתון מעניין נוסף שפורסם בהצהרה של המשרד, הוא שחיידק הליסטריה יכול לקונן בגוף האדם גם כשבעים יום לאחר החשיפה, ולכן, כל מי שנחשף בפרק הזמן הזה צריך ללכת להיבדק במידה וישנם תסמינים - גם אם עבר זמן רב.

רשת "frugals" שהייתה בהלם מהמקרה הגיבה: "אנחנו שבורי לב ומצטערים עמוקות על כל נזק שמעשינו היו יכולים לגרום. אנו מחויבים לבצע כל שינוי שייחשב כנחוץ כדי לשמור על רמת הפעילות הגבוהה שלנו ולמנוע את זה מלהתרחש שוב."

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר