דגל אוקראינה הונף בקרים

אוקראינה טוענת: "ערכנו מבצע קומנדו לילי בקרים"; חיילים רוסים נהרגו 

אוקראינה טוענת כי ערכה הלילה מבצע קומנדו מיוחד במהלכו הצליחה להשתלט על אזור באי הכבוש: "תלינו את הדגל הלאומי", הודיעו האוקראינים | לפי ההודעה, במבצע המיוחד נהרגו חיילים רוסיים ונזק נגרם לרכוש צבאי | "כל החיילים חזרו הביתה בשלום" (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
חיילי אוקראינה (צילום: מתוך הטלגרם של נשיא אוקראינה זלנסקי)

בהודעה חריגה של המודיעין הצבאי של אוקראינה נמסר, כי צבאו של זלנסקי הצליח הלילה (רביעי לחמישי) לקיים מבצע קומנדו מיוחד במסגרתו השתלטו הכוחות על כפר או אזור בחצי האי קרים ואף תלו את הדגל הכחול-צהוב האוקראיני.

לפי ההודעה, הכוח המיוחד נכנס לשטח הכבוש מאז 2014 דרך הים בסמוך לכפרים אולניבקה ומאיאק, במערב חצי האי.

כוחות הקומנדו ש"פלשו" לקרים הרגו חיילים רוסים והרסו רכוש צבאי השייך לכוח רוסי שהיה במקום. לפי ההודעה לא היו נפגעים בקרב חייליו של זלנסקי: "האויב ספג אבדות בקרב אנשיו והציוד הושמד. והדגל הלאומי התנוסס שוב בקרים האוקראיני", אמר המודיעין הצבאי האוקראיני בטלגרם.

בהודעה לא נמסר כמות החיילים שהשתתפו בפלישה אך נכתב כי החיילים עזבו את המקום לאחר סיום המבצע: "כל המטרות והמשימות הושגו. בתום המבצע המיוחד, המגנים האוקראינים עזבו את המקום ללא נפגעים", מסר אותו גורם.

יום קודם לכן, טען המודיעין הצבאי האוקראיני שהצליח להשמיד באותו אזור של מערכת טילי קרקע-אוויר.

אוקראינה כבר נשבעה בעבר לשחרר את כל שטחה שנכבש על ידי רוסיה מאז פלישת פברואר 2022, כמו גם את קרים שסופח מאז 2014.

כזכור, בעניין זה התבטא נשיא רוסיה לשעבר וסגן יו"ר מועצת הביטחון של הפדרציה הרוסית בהווה דמיטרי מדבדב, שאם אוקראינה תנסה לכבוש שטחים רוסיים תיאלץ רוסיה לעשות שימוש בנשק גרעיני כדי להגן על אדמותיה: "אחרי הכול, אם נראה שהמתקפה של האוקראינים הנתמכים בידי נאט"ו תצליח והם יכבשו חלק מאדמותינו, נצטרך מכוח הצו הכללי של נשיא רוסיה מיום ה-6.2.2020 לעשות שימוש בנשק גרעיני", אמר אז הבכיר הרוסי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר