גרמניה סוערת

סערה: סגן ראש ממשלה בגרמניה התגלה כאנטישמי | מועל יד ו"חופשה באושוויץ" 

גרמניה סוערת בימים אלה לאחר שסגן ראש הממשלה של מדינת בוואריה התגלה עם עבר בעייתי ומפוקפק של אנטישמיות מופגנת | בתור נער היה נכנס לכיתה ומצדיע במועל יד, בעיתון שפרסם הציע לשלוח את אויבי המולדת ל"חופשה באושוויץ" בליווי תיאורים מזעזעים | כל הפרטים על הפרשה (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הכניסה למחנה אושוויץ (צילום: shutterstock)

מדובר בסערה של ממש. גרמניה מזועזעת מגילוי מחריד על עברו של הוברט אייוונגר - פוליטיקאי בכיר שמשמש היום בתפקיד של סגן ראש ממשלת מדינת בוואריה של גרמניה.

לפי הדיווח של העיתון "זודויטשה צייטונג", איוונגר פרסם בתור נער מאמר אנטישמי ודוחה, בו נכתב שהוא מבטיח לשלוח לחופשה באושוויץ את אויבי המולדת, שם אותם אויבים יעברו ב"ארובות הקרימטוריום, ירי בעורף וקבורה בקבר אחים".

בזמנו, הנהלת בית הספר "תפסה אותו על חם" כשהעלונים בתיקו. הוא קיבל על כך סנקציות והדבר תועד בתיק האישי בבית הספר. לא ברור באופן מוחלט אם אכן הוא זה שכתב את המאמר, אחיו של איווינגר לקח אחריות על הכתיבה עצמה, שמא כדי להגן על אחיו הפוליטיקאי הבכיר. בכל מקרה העובדה היא שבית הספר מצא את העלון בתיקו והוא נענש על כך.

בנוסף, לפי עדויות שונות של תלמידיו בכיתה הוא נהג להיכנס לכיתת הלימוד ולהצדיע במועל יד, כך הובא באתר החדשות של הערוץ הממלכתי של גרמניה וצוטט ב'כאן חדשות'. מריו באואר, חברו לספסל הלימודים סיפר: "כשהוברט נכנס לכיתה הוא הפגין מידי פעם את ההצדעה להיטלר (מועל יד), וגם חיקה לעתים קרובות את נאומיו של היטלר. הוא תמיד רצה למשוך תשומת לב עם זה".

בתגובה לסערה, כינס אמש ראש ממשלת בוואריה את חברי הקואליציה לישיבה מיוחדת בה דנו החברים במשבר. ראש הממשלה אמר טרם הפגישה: "שאלות רבות נותרו ללא מענה. רק הוברט איוונגר יכול לענות עליהן באופן אישי", אמר ראש המדינה פלוריאן הרמן. "אנחנו מצפים שזה יקרה באופן מיידי. ההאשמות חמורות מכדי שסגן ראש ממשלה יגיב רק בכתב וישאיר שאלות מכריעות ללא מענה", אמר.

האופוזיציה מצידה דורשת ישיבת פרלמנט מיוחדת שתביא אולי לפיטוריו של איוונגר: "המטרה היא לשים את פיטוריו של הוברט איוונגר על סדר היום של הפרלמנט של המדינה, כך שניתן יהיה להסיק את ההשלכות הנדרשות - לפני שייגרם נזק נוסף לבוואריה".

אמש, החליט ראש הממשלה להטיח בפני סגנו לא פחות מעשרים וחמש שאלות בנושא העלון והדיווחים על העבר המפוקפק, עליהם יאלץ עכשיו אייונגר לענות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר